Co przyniesie nam rok 2012 w świecie techniki? Czas zapiąć pasy i przygotować się na cyfrową rewolucję
Dodane przez Przemek6 dnia 27.03.2012 20:45:35

  Największą rewolucją na rynku sprzętu RTV niewątpliwie jest firma Samsung. Inżynierowie z ogólnie znanej marki, na początku  mijającego roku zaprezentowali projekt nowych, ultragiętkich ekranów OLED. Technologia takich wyświetlaczy pozbawiona jest  wszelkich wad paneli LCD. Najważniejszą cechą ekranów OLED jest to, że świecą „same z siebie” i nie wymagają dodatkowego  podświetlenia. Do znakomitej jakości obrazu i niskiego zużycia energii dochodzi jeszcze możliwość wyginania praktycznie w dowolny  spos&´b, a nawet składania. Samsung planuje wypuścić pierwsze egzemplarze telefonów z nowymi wyświetlaczami już w przyszłym  roku. 

Ciąg dalszy w "czytaj więcej".


 


Treśœć rozszerzona


Kolejną rewolucją w 2012 roku może okazać się technologia Intel'a Light Peak. Według niektórych doniesień Intel i inne firmy nie chcą wdrożyć na stałe USB 3.0 ze względu na możliwości jakie daje najnowsza zabawka giganta z Kalifornii. Obecnie złącze USB 3.0 jest w stanie przesłać dane z prędkością do 5Gb/s. To zaledwie połowa tego co prezentuje złącze proponowane przez Intela. Light Peak umożliwia transfery na poziomie do 10 Gb/s, a w przyszłości ma zapewnić prędkość nawet do 100 Gb/s lub więcej. Intel informuje również, że Light Peak będzie standardem do komunikacji wewnątrz urządzeń, jak i pomiędzy nimi.


 

 

 

 

Rewolucja 2012 roku nastąpi również w świecie lustrzanek cyfrowych. Całkiem niedawno Canon zaprezentował najnowszy model swojej profesjonalnej lustrzanki EOS 1D-X. Nowy model ma być połączeniem dotychczasowych linii profesjonalnych aparatów 1D oraz 1Ds i został wyposażony w pełnoklatkową matrycę CMOS o rozdzielczości 18 Mpix., zakres ISO aparatu wynosić ma 50–204.800.   Aparat ma trafić do sprzedaży w marcu 2012. Nikon nie pozostaje w tyle.  Na zbliżających się targach PMA show w Las Vegas ma zostać zaprezentowany odpowiednik EOS'a , Nikon 4D, który według wielu doniesień charakteryzować się ma 16 Mpix. matrycą i podobnym zakresie czułości co Canon. Dodatkowo aparat Nikona ma posiadać możliwość rejestrownia filmów w jakości dorównującej aparatom Canona, a nawet je przewyższać. Oba koncerny planują wypuścić w przyszłym roku tańsze modele profesjonalnych lustrzanek cyfrowych. Mają to być Canon EOS 5D Mark III oraz Nikon D800. Oba modele aparatów będą długo oczekiwanymi następcami modeli 5D Mark II oraz Nikon D700.

 

To tylko niewielka część z „premier” 2012 roku. Poniżej kilka ciekawostek, które być może trafią do nas na rynek w przyszłym roku:

Źródło: http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/2198

News zaproponowany przez: Romek_xx