Elektronika Radiotechnika Elementy Schematy - Hobby dla każdegoStrona Główna | Artykuły i Schematy | Tutoriale | Pliki do pobrania | Szukaj | Forum | Mapa Serwisu | Zobacz nas na YouTube!
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły i Schematy
Elektronika
Elementy
Audio
Auto
Alarmy
Dla domu
Komputer
Radio
Robotyka
Telefonia
Video
Warsztat
Zabawa
Lampy elektronowe
Tutoriale
Pliki do pobrania

FAQ
Szukaj
Forum
Kontakt
O nas

Katalog Stron WWW
Mapa Serwisu
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
far too, that is why...
World's longest pizz...
on can be an expensiv
out any side effects...
on’t be disapp...
atments can make the...
xt messages whenever...
ing as the secretar
In a new push toward...
They’re one of...
Najciekawsze tematy
far too, that is ... [0]
World's longest p... [0]
on can be an expe... [0]
out any side effe... [0]
on’t be dis... [0]
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 12,844
Najnowszy użytkownik: panxing18
drukujkomentujUnitra powraca?

“Unitra powraca” – ogłosiły tryumfalnie media informując o tym, że produkty sygnowane logotypem kultowej polskiej marki znów trafią do sklepów. Na utrzymanej w klimatach PRL konferencji prasowej nie tylko przypomniano tradycje powołanego w 1961 roku Zjednoczenia Przemysłu Elektronicznego i Teletechnicznego Unitra, ale również przedstawiono kilka produktów, które oferować będzie nowa-stara marka.

" Gdy dowiedziałem się o reaktywacji marki, najzwyczajniej w świecie ucieszyłem się." - Napisał autor artykułu.

"Dlaczego? Staram się kupować świadomie. Jedni nazwą to gospodarczym nacjonalizmem, inni odpowiedzialną konsumpcją, ale dla mnie jest istotne, czy sklep, w którym kupuję, ma polskich właścicieli. Albo przynajmniej czy produkt, który właśnie ląduje w moim koszyku, został wyprodukowany w Polsce. Najlepiej gdzieś blisko, dlatego tak bardzo cenię lokalne warzywniaki czy piekarnie.

Właśnie takie codzienne wybory przy sklepowej półce mają bezpośrednie przełożenie na jakość mojego życia. Każda złotówka wydana na miejscu wróci do mnie okrężną drogą: w postaci niższych podatków, lepszej infrastruktury czy jako szybkie załatanie stereotypowej dziury w drodze."

No właśnie. Jak dużo wspólnego z dawną Unitrą ma ta nowa? Właścicielem praw do znaku towarowego jest firma K-Consult – zostały one nabyte bezpośrednio od Unitry S.A. – “spadkobiercy” rozwiązanego na fali przekształceń zjednoczenia, w ostatnich latach działającego już tylko w branży… nieruchomości.


Prezes tej akcyjnej spółki był zresztą obecny na konferencji. Jak zapewnia rzeczniczka prasowa K-Consult, Izabela Kaszubowska, konsultowano z nim nawet projekty produktów “nowej” Unitry. Z drugiej jednak strony rdzennie “polski charakter” nowej Unitry (reklamującej się hasłem “born in Poland”) niektórzy podważają w oparciu o fakt, że niektóre jej produkty… są składane w Chinach (co wychwycił Dawid Kosiński ze Spidersweb.pl) .

Przedstawiciele Unitry wytłumaczyli nam jednak, że firma wraca na rynek z produktami należącymi do trzech kategorii – sprzęt audio, uchwyty do telewizorów oraz słuchawki nagłowne i dokanałowe. Produkty należące do dwóch kategorii – sprzęt audio i uchwyty do telewizorów – zostały w całości zaprojektowane i wykonane w Polsce.


Od Unitry do Rometa
Warto zwrócić uwagę, że Unitra to nie jedyny w ostatnim czasie biznesowy projekt bazujący na nostalgii Polaków z markami z czasów PRL. Od lat różne firmy ze zmiennym szczęściem rywalizują w ten sposób o portfele Polaków.

Czasami przybiera to dość zabawną postać – tak, jak jest w przypadku Syreny. A właściwie dwóch Syren: Onet.pl przypomniał niedawno, że starą markę ożywić chce zarówno firma AK Motor, jak i Polfarmex S.A. wespół z AMZ Kutno Sp. z o.o.

Która Syrena bardziej przypadnie do gustu Polakom? Trudno powiedzieć. Ale warto zaznaczyć, że rywalizacja między firmami grającymi na sentymentalnej strunie nie jest niczym dziwnym. Kajetan Adamczak z produkującej głośniki firmy Tonsil w rozmowie z naTemat nie bez satysfakcji odnosi się do tego, gdzie składane są produkty reaktywowanej Unitry i zaznacza, że wszystkie produkty Tonsilu powstają w Polsce, we Wrześni, “rękami polskich pracowników i w oparciu o polskie komponenty”.

Zresztą “polskość” i “autentyczność” starają się mocno eksponować wszyscy, którzy odtwarzają dziś klasyczne, polskie marki. Tak o tradycjach Rometu mówi dla naTemat Lidia Grabiec z Arkus & Romet Group.

Lidia Grabiec
Arkus & Romet Group

Arkus & Romet Group to w stu procentach polski kapitał. Kontynuując plan produkcyjny dawnego Rometu produkcję prowadzimy w kraju, używamy komponentów największych światowych producentów, na których opiera produkcję rowerów cała branża (Sram, Shimano, Santur). Bazujemy na komponentach sprowadzanych z Polski, Niemiec, Japonii, Tajwanu.


Romet, w czasach PRL monopolista, nie był w stanie poradzić sobie w warunkach wolnej konkurencji. Firma chyliła się ku upadkowi, aż do chwili, gdy w 1998 roku zakłady i prawa do marki trafiły właśnie w ręce Arkus & Romet Group.

– Mamy świadomość, że sentyment, jaki Polacy czują do tej marki, ma ogromną wartość. Dlatego też cały czas nawiązujemy do dawnych wzorów, modeli czy nazw, jak np. “Wigry” i “Gazela”. Niemniej tym klasycznym modelom nadaliśmy bardziej współczesny kształt. Cały czas rozwijamy też nowe projekty i technologie – przekonuje Lidia Grabiec. Nie zawsze jednak kontynuacja dawnych tradycji idzie równie sprawnie.

Nie zawsze się udaje...
Kajetan Adamczak Tonsilu zwraca uwagę, że w przeszłości wielokrotnie podejmowano już próby reaktywacji tej marki, ale w gruncie rzeczy zamiast spodziewanego sukcesu przyniosły one jedynie szkody: kolejne firmy nie były wiarygodne, miały problemy finansowe. Zawirowania trwały przez lata, a klienci tracili szacunek dla marki, której korzenie sięgają 1945 roku.

Dziś jest lepiej. – W swoim obecnym kształcie Tonsil funkcjonuje od 2 lat. Intensywnie pracujemy nad poszerzeniem naszej oferty, rozbudową sieci dystrybucyjnej, a także wejściem z produktami do segmentu premium – mówi Adamczak dodając, że ich produkty sprzedają się nie tylko w Polsce.

– Głośniki Tonsil, nawiązujące do chlubnej tradycji tej marki, to podstawowy biznes firmy – mówi Adamczak. Nie zawsze jednak na bazie dawnej marki buduje się od razu cały biznes: np. firma Wojas, od 1994 posiadacz praw do marki butów Relaks, już dwukrotnie starała się wprowadzić je do sprzedaży pośród swoich innych modeli obuwia.

żródła i dodatkowe informacje:

http://gadzetomania.pl/1264,unitra-powraca-doskonale-to-dobra-wiadomosc-i-wcale-nie-chodzi-tu-o-sentyment

http://natemat.pl/103495,unitra-powraca-reaktywacja-kultowej-marki-z-czasow-prl-coraz-wiecej-firm-gra-na-konsumenckiej-nostalgii

Sprostowanie:

Po umieszczeniu artykułu znalazłem informację/ sprostowanie firmy K-Consult na temat miejsca produkowania sprzętu. Aby rzetelnie oddać sprawę, oto treść i link do całego sprostowania.

Szanowni Państwo,

W związku z nieprawdziwymi informacjami zamieszczanymi na różnych stronach internetowych, dotyczącymi rzekomej produkcji wszystkich produktów marki UNITRA w Chinach firma K-Consult oświadcza:

Marka UNITRA powróciła na polski rynek z propozycją produktów należących do trzech kategorii – sprzęt audio, uchwyty do telewizorów oraz słuchawki nagłowne i dokanałowe. Produkty należące do dwóch kategorii – sprzęt audio i uchwyty do telewizorów zostały w całości zaprojektowane i wykonane w POLSCE.

Nawiązując do tych najlepszych tradycji to właśnie w POLSCE zaprojektowano i wyprodukowano należący do kategorii sprzętu audio, tradycyjny wzmacniacz lampowy EDWARD, który zarówno w warstwie jakości dźwięku, mocy jak i samego wykonania obudowy, jest produktem z najwyższej kategorii. Wzmacniacz Edward trafił już do redakcji audiostereo.pl na pierwsze testy redakcyjne. 

Również uchwyty do telewizorów: Ryszard, Wacław, Zdzisław, Kazimierz, Roman, Stanisław, Andrzej - projektowane i produkowane są w POLSCE. Ramiona uchwytów wielofunkcyjnych zostały wycięte z jednego kawałka stali o grubości 8 mm, co potwierdza solidność produktów. Wszystkie uchwyty przeszły testy zgodnie ze światowymi standardami, a ich wytrzymałość faktyczna jest trzykrotnie wyższa niż maksymalna nośność podana na opakowaniu.

Niestety mimo intensywnych poszukiwań nie udało nam się wejść w kooperację z żadnym polskim producentem trzeciej kategorii produktów – słuchawek. Niemniej jednak warunkiem koniecznym do spełnienia przez zagranicznego producenta była najwyższa jakość przetworników przy różnej charakterystyce brzmienia, funkcjonalność oraz wygoda użytkowania produktów. W ten sposób powstały modele różniące się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim warstwą odsłuchu. Słuchawki dostępne w ofercie marki UNITRA zadowolą zarówno poszukiwaczy szerokiej sceny, jak i osoby lubiące mocne podbicie basów.

Wszystkie produkty marki UNITRA wprowadzone do sprzedaży przeszły w fazie produkcji rygorystyczne testy, co dodatkowo poza wysoką jakością komponentów gwarantuje ich doskonałą jakość.

Cała treść sprostowania w linku:

http://kconsult.pl/o-firmie/aktualno%C5%9Bci/n/10444/2014/05/o%C5%9Bwiadczenie!-gdzie-produkowane-s%C4%85-pradukty-marki-unitra/


Komentarze
#1 | hresdss123 dnia 08.07.2014 10:45:26
Będziemy obserwować jak się to rozwinie.
#2 | joon dnia 25.08.2014 22:59:18
drobnica niestety tylko w chinach :/ szkoda
#3 | Woodlenks788 dnia 28.02.2019 06:15:43
[url=https://www.outletonlinestore.org.uk/nike-air-max-2019-red-black_2982.html]Nike Air Max 2019 red black[/url]
[url=https://www.asicsrunning-shoes.us.org/asics-19_2642.html]Asics 19[/url]
[url=https://www.pandorashop.ca/pandora-france_13194.html]Pandora france[/url]
[url=https://www.nikeoutletstores.us.org/nike-sales-2019_7089.html]Nike sales 2019[/url]
[url=https://www.cheapshoesoutletonlines.com/nike-air-max-2019-id-women's-running-shoe_5899.html]Nike Air Max 2019 id women's running shoe[/url]
[url=https://www.menwomenshoes.us/hot-pink-and-black-nike-shox_7836.html]Hot pink and black Nike shox[/url]
[url=https://www.yeezy-trainers.org.uk/adidas-yeezy-700_12434.html]Adidas Yeezy 700[/url]
[url=https://www.nikefactory-outlet.us.org/air-max-90-ns-gpx_4803.html]Air Max 90 ns gpx[/url]
[url=https://www.adidasoutletonlinestore.us.com/cheap-womens-adidas-shoes_4802.html]Cheap womens Adidas shoes[/url]
[url=https://www.cheapshoesoutletonlines.com/kelly-green-nike-shoes_6498.html]Kelly green Nike shoes[/url]
[url=https://www.shoesoutletuk.org.uk/nike-air-force-1-low-07-lv8_5408.html]Nike Air Force 1 low 07 lv8[/url]
[url=https://www.asicss.us.org/kohls-asics-womens-shoes_15424.html]Kohls Asics womens shoes[/url]
[url=https://www.newtrainers.org.uk/adidas-plimsolls-womens_23608.html]Adidas plimsolls womens[/url]
[url=https://www.newshoes2019.us/nike-air-max-zero-2019_9931.html]Nike Air Max zero 2019[/url]
[url=https://www.nikeshoes2019.us.com/nike-huarache-boys_1944.html]Nike Huarache boys[/url]
[url=https://www.asics-running.us.com/asics-gel-sneakers_1910.html]Asics gel sneakers[/url]
[url=https://www.newnikeshoes.us.org/black-and-white-nikes_3318.html]Black and white Nikes[/url]
[url=https://www.pandoraoutletscharms.us.com/pandora-for-men_493.html]Pandora for men[/url]
[url=https://www.pandoracanadajewelrycharms.ca/disney-2019-pandora-charms_26220.html]Disney 2019 Pandora Charms[/url]
[url=https://www.pandora-store.us.com/pandora-silver-heart-ring_3156.html]Pandora silver heart ring[/url]
[url=https://www.yeezy-trainers.org.uk/yeezy-boost-350-price-uk_12136.html]Yeezy Boost 350 price UK[/url]
[url=https://www.airmaxshoes2019.us/nike-slip-ons_2265.html]Nike slip ons[/url]
[url=https://www.sneakerswebsite.us/nike-zoom-live-ep-2019_15069.html]Nike zoom live ep 2019[/url]
[url=https://www.pandoraoutletscharms.us.com/pandora-jewelry-store-near-me_969.html]Pandora jewelry store near me[/url]
[url=https://www.cheapshoesoutletonlines.com/nike-pegasus-winter_6049.html]Nike pegasus winter[/url]
[url=https://www.nike-outletstoreonlineshopping.us.com/nike-leather-cortez-womens_7123.html]Nike leather Cortez womens[/url]
[url=https://www.adidas-sneakers.us.org/adidas-army-green-shoes_12495.html]Adidas army green shoes[/url]
[url=https://www.pandora-charmsoutlet.us.com/line-pandora_496.html]Line Pandora[/url]
[url=https://www.maxshoes.org.uk/nike-air-max-93_17803.html]Nike Air Max 93[/url]
[url=https://www.asicsrunning-shoes.us.org/asics-gel-nimbus-18-womens_2792.html]Asics gel nimbus 18 womens[/url]
[url=https://www.nikeoutletstoreonlines.us.com/nike-san-leandro_5642.html]Nike san leandro[/url]
[url=https://www.nikeshoesclearance.us.com/ladies-black-nike-shoes_9165.html]Ladies black Nike shoes[/url]
[url=https://www.shoesstore.org.uk/nike-fall-winter-2019_4175.html]Nike fall winter 2019[/url]
[url=https://www.pandora-charmsoutlet.us.com/pandora-collection_347.html]Pandora collection[/url]
[url=https://www.max97.co.uk/air-max-93_12656.html]Air Max 93[/url]
[url=https://www.nike-outletstoreonlineshopping.us.com/kd-nike-shoes_7264.html]Kd Nike shoes[/url]
[url=https://www.newadidasshoes.us.com/adidas-bathing-ape_17018.html]Adidas bathing ape[/url]
[url=https://www.nikebasketball-shoes.us.com/nike-waverunner_4262.html]Nike waverunner[/url]
[url=https://www.new-nikeshoes.us.com/new-black-air-max_10656.html]New black Air Max[/url]
[url=https://www.uktrainers.org.uk/black-and-red-nike-trainers_9016.html]Black and red Nike trainers[/url]
[url=https://www.factorystoreonline.org/nike-air-max-1-2019-og_6566.html]Nike Air Max 1 2019 og[/url]
[url=https://www.pandorajewelryblackfriday.us.com/pandora-bus_114.html]Pandora bus[/url]
[url=https://www.nikesneakerssale.us.com/neon-lebrons_10042.html]Neon Lebrons[/url]
[url=https://www.adidasyeezysneakers.us.com/little-kid-yeezys_14727.html]Little kid Yeezys[/url]
[url=https://www.nikesneakersonline.us.com/nike-air-force-1-white_1630.html]Nike Air Force 1 white[/url]
[url=https://www.offwhitenike.us.com/yeezy-boost-off-white_20832.html]Yeezy Boost Off White[/url]
[url=https://www.newtrainerssale.org.uk/nike-free-metcon_2438.html]Nike free metcon[/url]
[url=https://www.maxshoes.org.uk/nike-air-max-97-purple_17735.html]Nike Air Max 97 purple[/url]
[url=https://www.max97.co.uk/air-max-97-mens-black_12660.html]Air Max 97 mens black[/url]
[url=https://www.adidass.us.com/adidas-originals-nmd-women_11309.html]Adidas Originals NMD women[/url]
[url=https://www.shoesoutletuk.org.uk/nike-air-max-men_4356.html]Nike Air Max men[/url]
[url=https://www.newtrainersuk.co.uk/new-vapormax_2866.html]New Vapormax[/url]
[url=https://www.nikeoutletonline-store.us.com/nike-shoes-for-women-on-sale_1343.html]Nike shoes for women on sale[/url]
[url=https://www.nike-stores.us.org/nike-free-tr-flyknit-3_1228.html]Nike free tr flyknit 3[/url]
[url=https://www.cheapshoesoutletonlines.com/nike-air-vapormax-all-black_6255.html]Nike Air Vapormax all black[/url]
[url=https://www.newtrainersuk.co.uk/nike-air-max-essential_3454.html]Nike Air Max essential[/url]
[url=https://www.adidass.us.com/army-fatigue-adidas_11344.html]Army fatigue Adidas[/url]
[url=https://www.jordansshoes.org.uk/jordan-12s_21027.html]Jordan 12s[/url]
[url=https://www.newshoes2019.com/lebron-nike-deal_9767.html]Lebron Nike deal[/url]
[url=https://www.yeezyboosts.org.uk/grey-and-orange-yeezys_11566.html]Grey and orange Yeezys[/url]
[url=https://www.pandora-store.us.com/pandora-discount-code_3623.html]Pandora discount code[/url]
[url=https://www.superstarstrainers.org.uk/adidas-superstar-pink-and-white_25023.html]Adidas Superstar pink and white[/url]
[url=https://www.pandora-officialsite.us.com/jared-pandora-bracelet_375.html]Jared Pandora bracelet[/url]
[url=https://www.jewelrycharms.org.uk/pandora-london_15549.html]Pandora london[/url]
[url=https://www.nikeshoess.us.org/jcpenney-nike-slides_8342.html]Jcpenney Nike slides[/url]
[url=https://www.adidasoutletshoes.us.org/adidas-nmd-2019-release_10292.html]Adidas NMD 2019 release[/url]
[url=https://www.redbottomslouboutinshoes.us/christian-louboutin-sandals_5872.html]Christian Louboutin sandals[/url]
[url=https://www.nike-clearance.us.com/nike-epic-react-review_1387.html]Nike epic react review[/url]
[url=https://www.adidasoutletfactory.com.co/adidas-clu-60001_9227.html]Adidas clu 60001[/url]
[url=https://www.nikeoutletstoreonlines.us.com/nike-flex-2018-rn_4500.html]Nike flex 2018 rn[/url]
[url=https://www.newtrainers.org.uk/adidas-honey-lo-black_23574.html]Adidas honey lo black[/url]
[url=https://www.nikesneakersonline.us.com/air-max-97-mens_1021.html]Air Max 97 mens[/url]
[url=https://www.nmdshoes.org.uk/all-white-nmd_19378.html]All white NMD[/url]
[url=https://www.nikefactory-outlet.us.org/multicolor-lebron-15_4755.html]Multicolor Lebron 15[/url]
[url=https://www.newjewelry.org.uk/pandora-tree-charm_11961.html]Pandora tree charm[/url]
[url=https://www.new-nikeshoes.us.com/air-max-1-white-gum_11209.html]Air Max 1 white gum[/url]
[url=https://www.sneakersstore.us/jcpenney-adidas_17759.html]Jcpenney Adidas[/url]
[url=https://www.adidasshoessale.us.com/adidas-outlet_2415.html]Adidas outlet[/url]
[url=https://www.adidassuperstars.us.org/adidas-superstar-holographic-womens_2190.html]Adidas Superstar holographic womens[/url]
[url=https://www.nike-stores.us.org/nike-blazer-high_1466.html]Nike Blazer high[/url]
[url=https://www.newnikeshoes.us.org/nike-basketball-shoes-clearance_3345.html]Nike basketball shoes clearance[/url]
[url=https://www.goyardshop.us.com/goyard-pouch-price_6291.html]Goyard pouch price[/url]
[url=https://www.clearanceoutlet-uk.co.uk/nike-store-westfield_7777.html]Nike store westfield[/url]
[url=https://www.shoesclearancesale.org/adidas-flag_12834.html]Adidas flag[/url]
[url=https://www.outletstoreonlineshopping.us/nike-free-rn-2019-deep-royal-blue_10383.html]Nike free rn 2019 deep royal blue[/url]
[url=https://www.nikestorefactory.us.com/cheap-nike-air-vapormax_9791.html]Cheap Nike Air Vapormax[/url]
[url=https://www.christianlouboutinshoessaleoutlet.us/black-pumps-with-red-bottoms_3592.html]Black pumps with Red Bottoms[/url]
[url=https://www.nikeoutletsstore.us.com/air-force-blue_3236.html]Air Force blue[/url]
[url=https://www.trainersoutlet.org.uk/raf-simons-adidas_11487.html]Raf simons Adidas[/url]
[url=https://www.pandorasjewelryoutlet.us.com/pandora-near-me_567.html]Pandora near me[/url]
[url=https://www.ultra-boostadidas.us.com/ultra-boost-black-grey_21511.html]Ultra Boost black grey[/url]
[url=https://www.christianlouboutinshoessaleoutlet.us/louboutin-sale-outlet_3201.html]Louboutin sale outlet[/url]
[url=https://www.nikefactorystoreonline.us.com/nike-air-max-running-shoes_4282.html]Nike Air Max running shoes[/url]
[url=https://www.adidassuperstar-shoes.us.com/cheap-adidas-superstar-womens_284.html]Cheap Adidas Superstar womens[/url]
[url=https://www.ultraboost.org.uk/ultra-boost-release-july-2019_22882.html]Ultra Boost release july 2019[/url]
[url=https://www.jewelrycharmsbracelet.org.uk/pandora-bracelet-offers_17259.html]Pandora bracelet offers[/url]
[url=https://www.nikeoutletstoreonline-shopping.us.com/air-max_2552.html]Air Max[/url]
[url=https://www.nikeshoesclearance.us.com/nike-7y_9399.html]Nike 7y[/url]
[url=https://www.shoesasics.us.com/asics-gel-kayano-16_20086.html]Asics gel kayano 16[/url]
[url=https://www.trainerssale.org.uk/adidas-gazelle-green_18933.html]Adidas gazelle green[/url]
[url=https://www.sneakersuk.org.uk/blue-tint-yeezy_10036.html]Blue tint Yeezy[/url]
[url=https://www.pandorasrings.us.com/charm-pandora_1757.html]Charm Pandora[/url]
[url=https://www.pandorajewelryblackfriday.us.com/pandora-tiara-ring_107.html]Pandora tiara ring[/url]
[url=https://www.outletonlinestore.org.uk/nike-air-max-2019-grey_4134.html]Nike Air Max 2019 grey[/url]
[url=https://www.shoesasics.us.com/asics-track-spikes_20044.html]Asics track spikes[/url]
[url=https://www.nikeshoesoutletstore.us.com/ps4-nike-shoes_14177.html]Ps4 Nike shoes[/url]
[url=https://www.pandoracanadajewelrycharms.ca/disney-pandora-uk-2019_25885.html]Disney Pandora uk 2019[/url]
[url=https://www.charmspandora.us.org/pandora-set_222.html]Pandora set[/url]
[url=https://www.shoesclearancesale.org/adidas-slippers-for-women_12702.html]Adidas slippers for women[/url]
[url=https://www.adidasstoreonline.us.com/adidas-nmd-green_11308.html]Adidas NMD green[/url]
[url=https://www.nikeshoes2019.us.com/kyrie-irving-shoes_1854.html]Kyrie Irving shoes[/url]
[url=https://www.runningshoesformenwomen.us/boys-kobe-shoes_10177.html]Boys kobe shoes[/url]
[url=https://www.christianlouboutinshoessaleoutlet.us/buy-louboutins_3484.html]Buy Louboutins[/url]
[url=https://www.adidasoriginalsshoes.us.com/adidas-zne_16084.html]Adidas zne[/url]
[url=https://www.nikeoutletstoreonline-shopping.us.com/lebron-15-diamond-turf_3046.html]Lebron 15 diamond turf[/url]
[url=https://www.pandora-officialsite.us.com/pandora-pacifier-charm_77.html]Pandora pacifier charm[/url]
[url=https://www.pandorabracelet-charms.us.com/jasmine-pandora-charm_680.html]Jasmine Pandora charm[/url]
[url=https://www.sneakersstore.us/adidas-originals-campus_17668.html]Adidas Originals campus[/url]
[url=https://www.adidasoutletfactory.com.co/adidas-store-in-maryland_9366.html]Adidas store in maryland[/url]
[url=https://www.nikeoutletsstore.us.com/black-and-white-nike-shoes_3817.html]Black and white Nike shoes[/url]
[url=https://www.jordan11s.org.uk/jordan-low_26958.html]Jordan low[/url]
[url=https://www.maxtrainers.org.uk/air-max-plus_22364.html]Air Max plus[/url]
[url=https://www.shoesstore.org.uk/nike-air-basketball-shoes-2019_5348.html]Nike air basketball shoes 2019[/url]
[url=https://www.maxtrainers.org.uk/air-max-95-neon-2019-release-date_22004.html]Air Max 95 neon 2019 release date[/url]
[url=https://www.yeezy-boost350v2.us.org/all-black-yeezy_25459.html]All black Yeezy[/url]
[url=https://www.redbottomshoes-forwomen.us/christian-louboutin-glitter-heels_4165.html]Christian Louboutin glitter heels[/url]
[url=https://www.pandoracharmscz.us.com/pandora-family-tree-charm_1185.html]Pandora family tree charm[/url]
[url=https://www.asics-running-shoes.us.com/asics-nimbus-19-women's_15523.html]Asics nimbus 19 women's[/url]
[url=https://www.adidasshoessale.us.com/adidas-nmd-r2_2663.html]Adidas NMD r2[/url]
[url=https://www.pandorabracelet-charms.us.com/buy-pandora-charms_831.html]Buy Pandora charms[/url]
[url=https://www.nmdshoes.org.uk/nmd-xr1-2019_19513.html]NMD xr1 2019[/url]
[url=https://www.yeezyshoesadidas.us.com/white-yeezys-women_19650.html]White Yeezys women[/url]
[url=https://www.trainersoutletuk.co.uk/adidas-nmd-cs_16104.html]Adidas NMD cs[/url]
[url=https://www.nmd-shoes.us/nmd-sole_18552.html]NMD sole[/url]
[url=https://www.yeezyshoesadidas.us.com/yeezy-official-website_19556.html]Yeezy official website[/url]
[url=https://www.newadidasshoes.us.com/adidas-khaki_16865.html]Adidas khaki[/url]
[url=https://www.bestbasketballshoes.org/air-max-97-all-white-womens_11854.html]Air Max 97 all white womens[/url]
[url=https://www.yeezyboosts.org.uk/yeezy-infant_11121.html]Yeezy infant[/url]
[url=https://www.nikeoutletstores.us.org/air-max-97-size-15_6436.html]Air Max 97 size 15[/url]
[url=https://www.nmds.org.uk/nmd-r3_12037.html]NMD r3[/url]
[url=https://www.asics-running.us.com/nimbus-17-mens_1589.html]Nimbus 17 mens[/url]
[url=https://www.nikestorefactory.us.com/red-nikes-2018_9484.html]Red Nikes 2018[/url]
[url=https://www.adidassuperstars.us.org/adidas-superstar-80s_2198.html]Adidas Superstar 80s[/url]
[url=https://www.pandoracharmscz.us.com/pandora-military-discount_796.html]Pandora military discount[/url]
[url=https://www.superstarstrainers.org.uk/adidas-originals-superstar-black_25134.html]Adidas Originals Superstar black[/url]
[url=https://www.goyardshop.us.com/goyard-medium-tote_6252.html]Goyard medium tote[/url]
[url=https://www.nikeshoesoutletstore.us.com/nike-lebron-15-low_13652.html]Nike Lebron 15 low[/url]
[url=https://www.charmspandora.us.org/pandora-locations-near-me_78.html]Pandora locations near me[/url]
[url=https://www.bestbasketballshoes.org/womens-black-and-pink-nikes_11874.html]Womens black and pink Nikes[/url]
[url=https://www.uktrainers.org.uk/nike-95-ultra-se_9215.html]Nike 95 ultra se[/url]
[url=https://www.nike-clearance.us.com/air-force-1-high-top_1054.html]Air Force 1 high top[/url]
[url=https://www.airmaxshoes2019.us/nike-presto-orange_1691.html]Nike presto orange[/url]
[url=https://www.nikebasketball-shoes.us.com/non-marking-shoes-nike_4871.html]Non marking shoes Nike[/url]
[url=https://www.offwhiteshoess.us/off-white-shipping_16239.html]Off White shipping[/url]
[url=https://www.adidasshoescheap.us.org/adidas-yeezy-boost-shoes_13903.html]Adidas Yeezy Boost shoes[/url]
[url=https://www.factorystoreonline.org/nike-zoom-train-command_7449.html]Nike zoom train command[/url]
[url=https://www.nikeoutletstoreclearance.us.com/custom-air-max-97_1312.html]Custom Air Max 97[/url]
[url=https://www.newtrainerssale.org.uk/nike-cage-3_2553.html]Nike cage 3[/url]
[url=https://www.sneakersuk.org.uk/adidas-ultra-boost-core-black_11188.html]Adidas Ultra Boost core black[/url]
[url=https://www.trainersoutlet.org.uk/adidas-ace-16_12067.html]Adidas ace 16[/url]
[url=https://www.redbottomshoes-forwomen.us/who-sells-red-bottom-shoes_4374.html]Who sells Red Bottom shoes[/url]
[url=https://www.max97.org.uk/vapormax-grey_13150.html]Vapormax grey[/url]
[url=https://www.sneakerswebsite.us/nike-promo-code-july-2019_15735.html]Nike promo code july 2019[/url]
[url=https://www.asicss.us.org/asics-black-shoes_15137.html]Asics black shoes[/url]
[url=https://www.newshoes2019.us/air-max-95-blue_9066.html]Air Max 95 blue[/url]
[url=https://www.ultraboost.org.uk/ultra-boost-all-terrain_22897.html]Ultra Boost all terrain[/url]
[url=https://www.nike-runningshoes.us.com/nike-dualtone-racer_6832.html]Nike dualtone racer[/url]
[url=https://www.yeezy-boost350v2.us.org/yeezy-official-site_25267.html]Yeezy official site[/url]
[url=https://www.nmd-shoes.us/adidas-nmd-xr2_18580.html]Adidas NMD xr2[/url]
[url=https://www.pandorasrings.us.com/pandora_2073.html]Pandora[/url]
[url=https://www.nikesneakerssale.us.com/nike-outlet-store-las-vegas_9397.html]Nike outlet store las vegas[/url]
[url=https://www.nikeoutletstoreclearance.us.com/nike-lunarglide-8-mens_1076.html]Nike lunarglide 8 mens[/url]
[url=https://www.outletstoreonlineshopping.com/nike-flyknit-trainer-triple-black_12952.html]Nike flyknit trainer triple black[/url]
[url=https://www.pandorashop.ca/rue-la-la-pandora-sale-2019_13063.html]Rue la la Pandora sale 2019[/url]
[url=https://www.offwhitenike.us.com/off-white-presto-white_20672.html]Off White Presto white[/url]
[url=https://www.outletstoreonlineshopping.com/nike-for-women-2018_13478.html]Nike for women 2018[/url]
[url=https://www.shoesformenwomen.co.uk/air-max-1-flyknit-2019_6456.html]Air Max 1 Flyknit 2019[/url]
[url=https://www.adidasyeezysneakers.us.com/yeezy-next-drop_14804.html]Yeezy next drop[/url]
[url=https://www.jewelrycharmsbracelet.org.uk/pandora-compass-charm_16553.html]Pandora compass charm[/url]
[url=https://www.nikefactorystoreonline.us.com/lebron-slides_4175.html]Lebron slides[/url]
[url=https://www.pandorasjewelryoutlet.us.com/pandora-website_590.html]Pandora website[/url]
[url=https://www.newjewelry.org.uk/pandora-angel-charm_11905.html]Pandora angel charm[/url]
[url=https://www.nikeoutletonline-store.us.com/nike-benassi-slides_941.html]Nike benassi slides[/url]
[url=https://www.nmdxr1.us.com/sun-glow-nmd_14362.html]Sun glow NMD[/url]
[url=https://www.redbottomslouboutinshoes.us/red-soled-stilettos_5811.html]Red Soled stilettos[/url]
[url=https://www.nikeshoess.us.org/red-and-blue-vapormax_8913.html]Red and blue Vapormax[/url]
[url=https://www.max97.org.uk/air-max-2019-gold_12473.html]Air Max 2019 gold[/url]
[url=https://www.asics-running-shoes.us.com/asics-gel-lyte-v_15651.html]Asics gel lyte v[/url]
[url=https://www.trainersoutletuk.co.uk/adidas-tobacco-black_17231.html]Adidas tobacco black[/url]
[url=https://www.adidas-sneakers.us.org/adidas-ace-black_12394.html]Adidas ace black[/url]
[url=https://www.clearanceoutlet-uk.co.uk/nike-air-max-90-essential-black-and-white_7660.html]Nike Air Max 90 essential black and white[/url]
[url=https://www.jordansshoes.org.uk/jordan-size_21281.html]Jordan size[/url]
[url=https://www.adidasshoescheap.us.org/adidas-originals-women's-superstar-w-fashion-sneaker_13657.html]Adidas Originals women's Superstar w fashion sneaker[/url]
[url=https://www.nmds.org.uk/adidas-nmd-triple-white_12023.html]Adidas NMD triple white[/url]
[url=https://www.nmdxr1.us.com/adidas-nmd-navy-blue_14251.html]Adidas NMD navy blue[/url]
[url=https://www.newshoes2019.com/wheat-air-force-1-low_10827.html]Wheat Air Force 1 low[/url]
[url=https://www.menwomenshoes.us/nike-air-vapormax-plus-boys_7830.html]Nike Air Vapormax plus boys[/url]
[url=https://www.christianlouboutinshoessaleoutlet.us/christian-louboutin-mens-high-tops_3635.html]Christian Louboutin mens high tops[/url]
[url=https://www.charmsbracelet.co.uk/pandora-dragonfly-necklace_23040.html]Pandora dragonfly necklace[/url]
[url=https://www.charmsbracelet.co.uk/tinkerbell-pandora-charm-uk_22760.html]Tinkerbell Pandora charm UK[/url]
[url=https://www.offwhiteshoess.us/nmd-off-white-custom_15890.html]NMD Off White custom[/url]
[url=https://www.adidasoriginalsshoes.us.com/adidas-cloudfoam-race-women's_16318.html]Adidas cloudfoam race women's[/url]
[url=https://www.ultra-boostadidas.us.com/all-white-ultra-boost-20_21573.html]All white Ultra Boost 2.0[/url]
[url=https://www.shoesformenwomen.co.uk/nike-shoes-new-model-2019_5721.html]Nike shoes new model 2019[/url]
[url=https://www.runningshoesformenwomen.us/vapormax-2019-releases_11110.html]Vapormax 2019 releases[/url]
[url=https://www.adidasoutletonlinestore.us.com/best-adidas-shoes_4963.html]Best Adidas shoes[/url]
[url=https://www.jordan11s.org.uk/air-jordan-iii_26481.html]Air Jordan iii[/url]
[url=https://www.adidassuperstar-shoes.us.com/adidas-superstar-pharrell_202.html]Adidas Superstar pharrell[/url]
[url=https://www.uknewmall.co.uk/mens-ultra-boost_13121.html]Mens Ultra Boost[/url]
[url=https://www.nike-runningshoes.us.com/air-max-90-solar-red_6439.html]Air Max 90 solar red[/url]
[url=https://www.jewelrycharms.org.uk/pandora-disney_15559.html]Pandora disney[/url]
[url=https://www.uknewmall.co.uk/yeezy-butter_13182.html]Yeezy butter[/url]
[url=https://www.outletstoreonlineshopping.us/nike-foamposite-shoes_11557.html]Nike foamposite shoes[/url]
[url=https://www.adidasoutletshoes.us.org/adidas-top_10701.html]Adidas top[/url]
[url=https://www.adidasstoreonline.us.com/adidas-kids-nmd_11855.html]Adidas kids NMD[/url]
[url=https://www.trainerssale.org.uk/new-2019-adidas_18439.html]New 2019 Adidas[/url]
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartośœć strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproœś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

15 Jan : 08:38
Smutny ... Wzajemnie, i również Życzę powodzenia w tym roku w życiu prywatnym/zawodowy
m, dużo Zdrowia!

15 Jan : 08:38
Witam tych, którzy jeszcze tutaj pozostali, choć od pewnego czasu obserwuję to aż mnie zabolało, że forum się tak osunęło. Szok Bardzo szkoda mi go, co za id*oci się rejestrują że to zniszczone niemal

02 Jan : 20:04
I tym optymistycznym akcentem, życzę udanych projektów i najlepszego w Nowym Roku. Oczko

01 Jan : 20:45
Oczywośie nie żywie do Ciebie pretensji a wręcz podziwiam że sam zostałeś tak długo. pozdrawiam.

01 Jan : 20:44
romek_xx wiem obserwuję regularnie forum i widziałem twoje walki i że ostałeś się chyba sam wśród moderacji, po prostu przykro mi iż forum z którym wkraczałem w świat elektroniki zaginie ;( Oczywiśc

26 Dec : 21:45
R3miX: cd:...Poszukaj jak nie wiesz gdzie i nie masz jak ich znaleźć. Ja jak mam za frajer szukać? wolę głupoli na YT oglądać. Czasem bywało że usunąłem SB a jutro było to samo. Bez sensu walka

26 Dec : 21:44
R3miX: Chcesz poświęcić 2-4 godz. dziennie za free na czyszczenie spamu? Ja nie mam żadnej pomocy, taki liyijing46 ma 159, jkelley3 -95, scott154 -157. I wielu innych czasem ponad 1000 postów na forum

17 Dec : 22:03
straszne na polskim forum żeby przeczytać trzeba używać translatora i te tematy ?

12 Dec : 21:26
Nikt ostatnio nie moderuje i bałagan się robi ;(

12 Dec : 19:06
co się dzieje z eresem ?

Copyright ERES S.I. & " Sendela Design a33; 2003-2018 - "Elektronika Radiotechnika Elementy Schematy"
Reprodukcja bez zezwolenia zabroniona.
Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe przy wykorzystaniu zawartych w nim informacji.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. website monitoring services