Elektronika Radiotechnika Elementy Schematy - Hobby dla każdegoStrona Główna | Artykuły i Schematy | Tutoriale | Pliki do pobrania | Szukaj | Forum | Mapa Serwisu | Zobacz nas na YouTube!
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły i Schematy
Elektronika
Elementy
Audio
Auto
Alarmy
Dla domu
Komputer
Radio
Robotyka
Telefonia
Video
Warsztat
Zabawa
Lampy elektronowe
Tutoriale
Pliki do pobrania

FAQ
Szukaj
Forum
Kontakt
O nas

Katalog Stron WWW
Mapa Serwisu
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
onthly salary in the...
le household houses ...
em for fun and many ...
These will aim to of...
With so many diet pl...
" by Chrispinus Oma...
nt times, China has ...
d reviews on the web.
e making home afford...
At least 2 died, 8 i...
Najciekawsze tematy
onthly salary in ... [0]
le household hous... [0]
em for fun and ma... [0]
These will aim to... [0]
With so many diet... [0]
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 12,844
Najnowszy użytkownik: panxing18
Zobacz temat
 Drukuj temat
Ładowanie akumulatorów żelowych
mientos
Mam parę pytań odnośnie ładowania akumulatorów żelowych(6V, 12Ah, praca cykliczna)
1. Po czym poznać, że akumulator jest naładowany?
2. Czy to normalne, że podczas ładowania aku wydaje odgłos jakby syczenia/bulgotania.
3. Mam 3 akumulatory połączone szeregowo(żeby było 18V) i czy można podłączać ładowarkę do każdego z osobna bez rozłączania ich?
4. Pobierany prąd z 3 szeregowo połączonych aku będzie ok. 10A, nie jest to za dużo, nie skróci ich żywotności?
No i pytanie dla upewnienia, czy dobrze liczę: czas działania odbiornika na 3 akumulatorach szeregowo = 12Ah/10A = 1,2h, ale gdzieś na stronie przeczytałem, że trzeba jeszcze podzielić przez 1,6(rozładowywanie) = 1,2h/1,6 = 0,75h=45min - tyle na bank będzie chodzić odbiornik?
 
Squall
mientos napisał(a):
1. Po czym poznać, że akumulator jest naładowany?
Po tym, że pobiera mały prąd przy danym napięciu ładowania.

mientos napisał(a):
2. Czy to normalne, że podczas ładowania aku wydaje odgłos jakby syczenia/bulgotania.
Raczej nie normalne - gotuje się. Można go tak zabić, zbyt duży prąd.

mientos napisał(a):
3. Mam 3 akumulatory połączone szeregowo(żeby było 18V) i czy można podłączać ładowarkę do każdego z osobna bez rozłączania ich?
Można, ale wtedy zadajesz im różne parametry, a one pracują razem i powinny być razem ładowane - szeregowo.

mientos napisał(a):
4. Pobierany prąd z 3 szeregowo połączonych aku będzie ok. 10A, nie jest to za dużo, nie skróci ich żywotności?
Stoję przed podobnym problemem... myślę że powinny to wytrzymać. Prąd jest ciągły, czy zmienia się a wartość średnia wynosi 10A?

mientos napisał(a):
No i pytanie dla upewnienia, czy dobrze liczę: czas działania odbiornika na 3 akumulatorach szeregowo = 12Ah/10A = 1,2h, ale gdzieś na stronie przeczytałem, że trzeba jeszcze podzielić przez 1,6(rozładowywanie) = 1,2h/1,6 = 0,75h=45min - tyle na bank będzie chodzić odbiornik?
Nie do końca tak... Przy dużym poborze prądu pojemność pozorna akumulatora spada (przez straty). Deklarowaną pojemność może mieć przy 100mA poboru, a przy takim prądzie to będzie miał gdzieś 0,6 wartości pojemności. Ponadto akumulatora nie możesz rozładować do dna, bo się rozleci.
 
mientos
Sory, że długo nie odpowiadałem, ale nad morzem byłem tydzień.

Co do dwóch pierwszych pytań to mam ładowarkę(napisali, że dla żelowych), ale wygląda to na zwykły prostownik z przełącznikiem 6V/12V no i jeszcze z amperomierzem. Na amperomierzu prąd się zmniejsza z czasem, napięcie się zwiększa, no ale po ok. pół godziny zaczyna syczeć. Czy nie powinno być tam jakiegoś ogranicznika prądu? no i jak obliczyć, czy poznać minimalny prąd ładowania?, bo jak zostawiłem na godzinę to prąd spadł do 1A(jeśli amperomierz jest dobry), ale wtedy aku już bardzo syczał, napięcie po odłączeniu spadało tak do 6,5V.

Co do ładowania wszystkich na raz, to nie wiedziałem, że tak można, przecież one się nierówno rozładowują, a jak się ładuje wszystkie na raz to prąd płynie taki sam wszędzie. Czyli można podłączyć zasilacz 18V, żeby naładować wszystkie na raz do tego samego poziomu?

To pobierane 10A to stale(silnik).
 
kospanlo
Zacznij ładować 1 z akumulatorów prądem 1/10 wartości znamionowej tzn jeśli masz akumulator 10Ah(amperogodzin) to ładuj go prądem 1A przez 10h ale co jakiś czas sprawdzaj stan ładowania.1/10 jest bezpieczny jeśli znowu zacznie się gotować to będzie wina akumulatora a jeśli nie to porostu za dużym prądem karmiłeś.
 
Squall
Jeśli masz akumulatory połączone szeregowo, to wręcz musisz je ładować w szeregu. Jeśli je zdesymetryzujesz, to będą źle działały - jeden się rozładuje, a drugi jeszcze będzie ciągnął i się zaczną sypać po kolei...
Ja też mam dwie "szóstki" i jak tylko paczka przyszła, od razu połączyłem je w szereg i nie zamierzam ich rozłączać - pracują jako jedna dwunastka.
Ja mam 2x1,3Ah i też w impulsie zamierzam brać coś koło 10A, więc jeśli mi nie odlecą, to Twoje są bardzo bezpieczneOczko

Ładuj tak jak przedmówca podpowiedział C/10. Raczej koniecznie w szeregu, ale teraz jak są w różnym stopniu naładowania, to już może być lipa - naładuj wszystkie na max, połącz w szereg i już nie rozpinajOczko

przecież one się nierówno rozładowują

Jak to?Oczko Jedna gałąź, jeden prąd...
Edytowane przez Squall dnia 12-07-2010 22:07
 
elbober
Pomóżcie "łopatologicznie" jak tu wkleić zdjęcie, pdf-a, czy schemat z Eagle, bo po prostu mi się nie udaje. Mam częściową instrukcję akumulatorów marki KOBE z tabelami prądów ładowania, rozładowania, min napięciami/ prąd rozładowania. Przy okazji max prąd ładowania to 0,3 C i nie można przekroczyć U/ogniwo 2,45V przy pracy cyklicznej tj. rozładow do "0" i następnie ład do full, a dla pracy w trybie podtrzymania (awaryjne zasilanie np UPS przy ciągłym doładowaniu małym prądem) U/ ogniwo 2,275V. Max pobierany prąd nie może przekraczać 3xC i to przez 5s. Ciągły 1xC w trybie UPS i 0,5xC cyklicznie. Umin rozład przy I<0,5C 1,70V , 0,5< I <1,0C 1,50. [img][/img]
 
mientos
Mi się rozładowywały nierówno, bo ładowałem oddzielnie.
Ale to ładować tak jakby źródłem prądowym? więc są takie ładowarki(18V)?

Robert na Eresa nie można wstawić żadnych plików(zdjęć też, może na nowym Eresie będzie taka możliwość...). Jeśli chodzi o zdjęcia, to można na hosting obrazków, np. [url=http://www.imageshack.us]imageshack[/url] albo [url=http://www.fotosik.pl]fotosik[/url]. Inne pliki(pdf, schematy z Eagle) można na hosting plików np. [url=http://www.speedyshare.com]speedyshare[/url].
 
elbober
OK. Co do akumulatorów. Najlepiej by było je rozładować do równego poziomu (1,75V/ogniwo czyli 5,25V dla 6V akumulatora) małym prądem (100-200mA), każdy oddzielnie. Połączyć je w szereg i ładować prądem 0,05xC (ograniczenie napięcia 2.275V/ogn), i ponownie rozładować 0,3xC, ale już w szeregu. I tak przeprowadzić cykl jeszcze raz lub dwa razy, to wyrównają się. Do tego celu najlepsze są zasilacze z reg U i reg I. Do rozładowania można użyć żarówki. Przy okazji, gdy będą rozładowywane, pomierzyć na nich napięcie, to zorientujesz się który jest bardziej sprawny.
 
mientos
Dobra to już wszystko prawie wiem, tylko z tym ładowaniem - ładowarka to ma być źródło prądowe czy napięciowe?, bo w tej instrukcji od akumulatorów KOBE napisali, żeby ładować stałym napięciem 2,45V/ogniwo(22,05V dla 3x6V), ale też napisali, że prąd nie może przekraczać 0,3C(tak jak pisaliście), no ale jak będzie przekraczał, to ładowarka ma być wtedy źródłem prądowym, a więc napięcie się zmniejszy, no i czy tak ma być?

Jeszcze z ciekawości, gdyby akumulatory były podłączone równolegle, to też wszystkie na raz ładować?, ale wtedy jak kontrolować prąd?
 
kospanlo
Wtedy nie bo będą rożne prądy.
Edytowane przez kospanlo dnia 15-07-2010 17:29
 
Pev4
Akumulatory muszą być świetnie wyrównane, żeby mogły pracować równolegle... Jedyna możliwość po podłączenie prosto po otwarciu paczki z nimi, bo jak się jeden trochę poużywa, to już będzie ciągnął prąd od drugiego...

Ale równolegle się akumulatorów nie łączy, bo i po co?Oczko jak potrzeba większą pojemność to wystarczy kupić większy - taniej wyjdzie.
 
elbober
Nie możesz przekraczać prądu ładowania ! , a 2,45 to max napięcie którego też nie przekraczaj. Dlatego najlepszy jest reg stab napięcia z reg prądu ograniczenia. Wtedy nie przekroczysz prądu a napięcie samo się ustali i też nie będzie wyższe. Łączyć można ale musisz dodać rezystory wyrównawcze a to powoduje straty. Tylko nowe nigdy nie używane bez R można połączyć ale też po jakimś czasie będą się wzajemnie przeładowywać bo nierówno się zużywają.
 
mientos
Dobra to już chyba wszystko wiem co chciałem wiedzieć. Dzięki wszystkim za odpowiedzi Usmiech.
 
scott154
[url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-pour-femme_155.html]Nike Huarache pour femme[/url] Skateboard shoes are particularly manufactured [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-leopard_77.html]Huarache leopard[/url] in addition to [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-5_74.html]Huarache 5[/url] intended for easy use in [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-nike-noir_149.html]Huarache Nike noir[/url] skateboarding. They have [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-max-huarache-hybrid_121.html]Nike Air max Huarache hybrid[/url] several homes which might [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-noir-femme_60.html]Huarache noir femme[/url] be [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/basket-nike-huarache_45.html]basket Nike Huarache[/url] designed to skateboard within the [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/air-huarache-noire_117.html]Air Huarache noire[/url] snow. Most skateboard shoes [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-solde_181.html]Nike Air Huarache solde[/url] are created from [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-rouge_81.html]Nike Huarache rouge[/url] memory and [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/air-huarache-og_71.html]Air Huarache og[/url] plastic out lone gives [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-instagram_169.html]Huarache instagram[/url] highest proper grip on the skateboard. [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-noir-et-rose_58.html]Nike Huarache noir et rose[/url] [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-taille_172.html]Nike Air Huarache taille[/url] In this skating is probably [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-taille_49.html]Nike Huarache taille[/url] the multi-million dollar marketplace, [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/air-huarache-paris_138.html]Air Huarache paris[/url] numerous skaters from all [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-toute-noir_154.html]Nike Huarache toute noir[/url] over [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/air-huarache-nike_87.html]Air Huarache Nike[/url] the entire world as well [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-free-run-2012_146.html]Nike Huarache free Run 2012[/url] as being preferred in the [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-leopard_57.html]Nike Huarache leopard[/url] usa.Skateboarding [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-bleu_167.html]Nike Air Huarache bleu[/url] is usually a hobby [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/air-huarache-homme_67.html]Air Huarache homme[/url] that requires very skilled [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-1991_65.html]Nike Air Huarache 1991[/url] skaters to tend your [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-og-retro_101.html]Nike Air Huarache og retro[/url] very own safe [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-force-huarache_124.html]Nike Air force Huarache[/url] practices which associated [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-premium_126.html]Nike Huarache premium[/url] with others. Figures show that over [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-international_104.html]Nike Air Huarache international[/url] one finally with [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-run-pas-cher_61.html]Nike Huarache Run pas cher[/url] the accidental injuries [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarrache-blanche_135.html]huarrache blanche[/url] that will come about [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-solde_94.html]Nike Huarache solde[/url] during [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-vintage_42.html]Huarache vintage[/url] a skid will be [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/air-huarache-femme_90.html]Air Huarache femme[/url] the consequence of decrease of [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-2013_159.html]Nike Huarache 2013[/url] stability and 26 percent [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-2_166.html]Nike Huarache 2[/url] involving incidents [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-bordeaux_53.html]Huarache bordeaux[/url] occur caused by a failed [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-blanche_153.html]Nike Air Huarache blanche[/url] coup [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/chaussures-huarache-nike_152.html]chaussures Huarache Nike[/url] attempt. One ought [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-light-pas-cher_44.html]Nike Air Huarache light pas cher[/url] to have on protecting garments previous to [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/]Huarache pas cher[/url] skateboarding [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-force-1-huarache_113.html]Nike Air force 1 Huarache[/url] to defend himself/herself versus [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/]Nike Air Huarache[/url] accidents.The suitable number of [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-noir-et-bleu_130.html]Nike Huarache noir et bleu[/url] shoes or boots are [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/air-nike-huarache_107.html]Air Nike Huarache[/url] particularly [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-mid_78.html]Nike Air Huarache mid[/url] important in terms of security; [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-bleu_111.html]Huarache bleu[/url] skateboarding shoes [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-id-huarache_158.html]Nike id Huarache[/url] are incredibly versatile, extremely [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-marron_165.html]Nike Huarache marron[/url] small as well as [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/air-huarache-light_139.html]Air Huarache light[/url] super good to stop [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-beige_91.html]Nike Huarache beige[/url] crashes. Pumps offer an extensive [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/achat-nike-huarache_137.html]achat Nike Huarache[/url] assortment of [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache_93.html]Nike Huarache[/url] athletic shoes in [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-id_164.html]Nike Huarache id[/url] every colorings in addition [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-nike-chaussures_131.html]Huarache Nike chaussures[/url] to markings methods, in [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-90_110.html]Nike Air Huarache 90[/url] addition to [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-blanc_41.html]Nike Air Huarache blanc[/url] available at very reasonably priced price [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-prix_120.html]Nike Air Huarache prix[/url] ranges. [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-light-ultramarine_64.html]Nike Air Huarache light ultramarine[/url] Whenever you choose skateboard shoes exclusively [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/air-huarache-run_157.html]Air Huarache Run[/url] for an [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-magenta_51.html]Nike Huarache magenta[/url] important function with [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-montante_179.html]Huarache montante[/url] the shoe could [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/air-huarache-noir_116.html]Air Huarache noir[/url] consider looking. The [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/air-huarache-solde_40.html]Air Huarache solde[/url] one has to be flat in addition [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-fille_148.html]Nike Huarache fille[/url] [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-noir-et-blanc_96.html]Huarache noir et blanc[/url] to extensive to offer very [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-flight-huarache-og_48.html]Nike Air flight Huarache og[/url] good footing.Van shoes are notable [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-free-run-pas-cher_156.html]Nike Huarache free Run pas cher[/url] for to be [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-rouge_47.html]Nike Air Huarache rouge[/url] the [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/acheter-huarache_84.html]acheter Huarache[/url] finest Etnies Shoes out there that [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-og_162.html]Nike Air Huarache og[/url] include a very agency [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-retro_70.html]Nike Air Huarache retro[/url] grasp. There [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-light-ultramarine_171.html]Nike Huarache light ultramarine[/url] are other manufacturers like Power [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-nike-blanche_127.html]Huarache Nike blanche[/url] Shoes [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-light-ultramarine-og_75.html]Nike Air Huarache light ultramarine og[/url] and Nike Air [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nikeair-huarache_88.html]NikeAir Huarache[/url] coaches are great ice skating [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-prix_66.html]Nike Huarache prix[/url] shoes. Fortunately they are [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-acheter_83.html]Huarache acheter[/url] the best mentor [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-free-light_134.html]Nike Huarache free light[/url] you'll be able [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-original_144.html]Nike Air Huarache original[/url] to skate shoes [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-femmes_182.html]Nike Huarache femmes[/url] in the marketplace.There are lots [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-homme_141.html]Nike Huarache homme[/url] of additional [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/boutique-nike-huarache_151.html]boutique Nike Huarache[/url] brands to decide on the manufacturer [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-femme-pas-cher_140.html]Nike Huarache femme pas cher[/url] , but whatever you [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/air-huarache-blanc_123.html]Air Huarache blanc[/url] decide to make skate [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-run-chaussures_174.html]Nike Air Huarache Run chaussures[/url] boarding shoes [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/]Nike Huarache[/url] must have [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-paris_69.html]Nike Huarache paris[/url] a great convenience. It ought to deliver [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-ultramarine_125.html]Nike Huarache ultramarine[/url] balance to own [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-safari_73.html]Nike Air Huarache safari[/url] and become at [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-og-2017_143.html]Huarache og 2017[/url] ease with the [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/free-huarache_103.html]free Huarache[/url] actual baseball of [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-chaussures_129.html]Nike Huarache chaussures[/url] one's feet along with [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-femmes_170.html]Huarache femmes[/url] your back heel. A [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-light_50.html]Huarache light[/url] lot of shoe [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-enfant_62.html]Huarache enfant[/url] producers devoted [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-air-max_163.html]Huarache Air max[/url] to the particular production [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/chaussure-huarache-nike_173.html]chaussure Huarache Nike[/url] of shoes along with wheels [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-4_118.html]Huarache 4[/url] currently have included [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-gris_59.html]Nike Huarache gris[/url] a number of unique [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-1991_55.html]Nike Huarache 1991[/url] features within their [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-light-og_105.html]Huarache light og[/url] shoes to [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-run_132.html]Huarache Run[/url] enhance versatility, improve [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-chaussures_95.html]Huarache chaussures[/url] adhesion which will help prevent [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-pas-chere_161.html]Nike Air Huarache pas chere[/url] back heel bruises. A [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-jd_46.html]Nike Huarache jd[/url] number of the [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/chaussures-air-huarache_128.html]chaussures Air Huarache[/url] characteristics incorporate oxygen baggage [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-3_108.html]Nike Huarache 3[/url] outstanding heels [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-2_92.html]Nike Air Huarache 2[/url] , toe strengthening connected with [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-chaussures_80.html]Nike Air Huarache chaussures[/url] thermoplastics, shields the actual [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-nike-pas-cher_79.html]Huarache Nike pas cher[/url] shoelaces, sole grasp rubber [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-agassi_133.html]Nike Huarache agassi[/url] cup away single [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/chaussure-air-huarache_180.html]chaussure Air Huarache[/url] along with the leveling of [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nouvelle-nike-huarache_82.html]nouvelle Nike Huarache[/url] asymmetric blend.Good shoes [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-boutique_147.html]Nike Huarache boutique[/url] for skateboarding must have [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/chaussure-nike-air-huarache_76.html]chaussure Nike Air Huarache[/url] enduring [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-run_43.html]Nike Air Huarache Run[/url] connections, and in addition [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/air-huarache-grise_142.html]Air Huarache grise[/url] they use very quickly. [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-blanc_85.html]Nike Huarache blanc[/url] Despite higher [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-free-run_145.html]Huarache free Run[/url] quality skateboarding shoes and elegance are [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-noir-et-rose_109.html]Huarache noir et rose[/url] extremely costly, [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-og_183.html]Huarache og[/url] are really durable [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-violet_54.html]Nike Huarache violet[/url] are available with many different functions [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-homme_150.html]Nike Air Huarache homme[/url] incredible [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-usa_100.html]Huarache usa[/url] expertise every memorable [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-run_72.html]Nike Huarache Run[/url] skating. A number of [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-beige_112.html]Nike Air Huarache beige[/url] shoes have already been multiple attached [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/]Nike Huarache pas cher[/url] having [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-beige_106.html]Huarache beige[/url] heavy bond to stop break [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/chaussures-huarache_56.html]chaussures Huarache[/url] as well as heavy habits [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-flight-huarache_102.html]Nike Air flight Huarache[/url] [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/air-flight-huarache_68.html]Air flight Huarache[/url] offering a unique grip.Depending on the [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-noir_97.html]Nike Air Huarache noir[/url] dynamics associated with [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-light-og_115.html]Nike Huarache light og[/url] skateboarding pick the [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-run-pas-cher_98.html]Nike Air Huarache Run pas cher[/url] right skateboarding shoes that [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-zoom-huarache_89.html]Nike Air zoom Huarache[/url] fit your [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/air-max-huarache_39.html]Air max Huarache[/url] preferences in addition [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/basket-huarache_63.html]basket Huarache[/url] to inclinations. The most [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-light_168.html]Nike Air Huarache light[/url] recent in the market are generally [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-usa_114.html]Nike Huarache usa[/url] Osiris along [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-huarache-safari_52.html]Nike Huarache safari[/url] with Etnies shoes, Etnies [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-2017_99.html]Huarache 2017[/url] provides the classy glimpse and [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/nike-air-huarache-turquoise_160.html]Nike Air Huarache turquoise[/url] have laces [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-noir_86.html]Huarache noir[/url] coward. You can find [url=http://www.huaracherunpas-cher.fr/huarache-chaussure_122.html]Huarache chaussure[/url] shoes for women, adult men and kids. Osiris are filled with air well suited for skating individuals. While more pricey when compared with some other kinds of skateboarding shoes tend to be very very resistant.
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproœś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

15 Jan : 08:38
Smutny ... Wzajemnie, i również Życzę powodzenia w tym roku w życiu prywatnym/zawodowy
m, dużo Zdrowia!

15 Jan : 08:38
Witam tych, którzy jeszcze tutaj pozostali, choć od pewnego czasu obserwuję to aż mnie zabolało, że forum się tak osunęło. Szok Bardzo szkoda mi go, co za id*oci się rejestrują że to zniszczone niemal

02 Jan : 20:04
I tym optymistycznym akcentem, życzę udanych projektów i najlepszego w Nowym Roku. Oczko

01 Jan : 20:45
Oczywośie nie żywie do Ciebie pretensji a wręcz podziwiam że sam zostałeś tak długo. pozdrawiam.

01 Jan : 20:44
romek_xx wiem obserwuję regularnie forum i widziałem twoje walki i że ostałeś się chyba sam wśród moderacji, po prostu przykro mi iż forum z którym wkraczałem w świat elektroniki zaginie ;( Oczywiśc

26 Dec : 21:45
R3miX: cd:...Poszukaj jak nie wiesz gdzie i nie masz jak ich znaleźć. Ja jak mam za frajer szukać? wolę głupoli na YT oglądać. Czasem bywało że usunąłem SB a jutro było to samo. Bez sensu walka

26 Dec : 21:44
R3miX: Chcesz poświęcić 2-4 godz. dziennie za free na czyszczenie spamu? Ja nie mam żadnej pomocy, taki liyijing46 ma 159, jkelley3 -95, scott154 -157. I wielu innych czasem ponad 1000 postów na forum

17 Dec : 22:03
straszne na polskim forum żeby przeczytać trzeba używać translatora i te tematy ?

12 Dec : 21:26
Nikt ostatnio nie moderuje i bałagan się robi ;(

12 Dec : 19:06
co się dzieje z eresem ?

Copyright ERES S.I. & " Sendela Design a33; 2003-2018 - "Elektronika Radiotechnika Elementy Schematy"
Reprodukcja bez zezwolenia zabroniona.
Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe przy wykorzystaniu zawartych w nim informacji.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. website monitoring services