Elektronika Radiotechnika Elementy Schematy - Hobby dla każdegoStrona Główna | Artykuły i Schematy | Tutoriale | Pliki do pobrania | Szukaj | Forum | Mapa Serwisu | Zobacz nas na YouTube!
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły i Schematy
Elektronika
Elementy
Audio
Auto
Alarmy
Dla domu
Komputer
Radio
Robotyka
Telefonia
Video
Warsztat
Zabawa
Lampy elektronowe
Tutoriale
Pliki do pobrania

FAQ
Szukaj
Forum
Kontakt
O nas

Katalog Stron WWW
Mapa Serwisu
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Roshe Run Dam | Ni
her world top-ranked...
rmful cholesterol le...
ideal solution for e...
s, so naturally one ...
ion turkey vultures ...
incident is "a close...
ck.
t any longer, but yo...
when getting ca
Najciekawsze tematy
Roshe Run Dam | Ni [0]
her world top-ran... [0]
rmful cholesterol... [0]
ideal solution fo... [0]
s, so naturally o... [0]
Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 12,844
Najnowszy użytkownik: panxing18
drukuj komentujISD2500

Układ ISD2500


Opis wyprowadzeń

* Wyjście przepełnienia OVW (k. 22)

Jedną z podstawowych cech układów rodziny ISD2500 jest rozdzielenie sygnału wyjściowego przepełnienia (ang. Overflow) i sygnału końca komunikatu EOM (ang. End Of Message). Sygnały te wyprowadzane są na dwie osobne końcówki: OVF i EOM. Umożliwia to bardziej efektywne łączenie kaskadowe układów. W układach rodźmy ISD2500 na wyprowadzeniu EOM jest generowany impuls o niskim poziomie tylko podczas odtwarzania, jeśli zostanie napotkany bit EOM. Na wyjściu tym nie jest generowany impuls w przypadku wystąpienia przepełnienia. Zamiast tego, po osiągnięciu stanu przepełnienia, na wyjściu OVF przez około 6us jest wystawiany impuls o niskim poziomie.

Po osiągnięciu stanu przepełnienia, sygnał wejściowy CE zostaje połączony przez układ z wyjściem OVF. Oznacza to, że sygnał wejściowy CE "pojawia się" na wyjściu OVF każdego układu będącego w stanie przepełnienia.

Aby zrozumieć dlaczego układy działają w ten sposób, należy rozważyć kilka takich układów połączonych kaskadowo. Aby układy prawidłowo połączyć w kaskadę, wyjście OVF każdego z układów powinno być połączone z wejściem CE następnego. Wyjście OVF ostatniego w łańcuchu zostanie omówione później. W ten sposób sygnał CE przenosi się przez układy będące w stanie przepełnienia. Zmiana stanu lub podanie impulsu o niskim poziomie na wejście CE pierwszego układu w łańcuchu steruje, poprzez linię łańcucha, pierwszym układem nie będącym w stanie przepełnienia.

* Działanie OVF podczas zapisu

Ponieważ podczas zapisu sygnał CE utrzymywany jest w stanie niskim, po wystąpieniu przepełnienia OVF przechodzi do stanu niskiego i w nim pozostaje. Nie jest generowany impuls o niskim poziomie. Kiedy CE przechodzi do stanu niskiego, OVF przechodzi do niego również.

* Działanie OVF podczas odczytu

Normalne odtwarzanie rozpoczyna się impulsem na linii CE, następnie CE powraca do stanu wysokiego. W tym przypadku przy przepełnieniu na wyprowadzeniu OVF pojawia się impuls rozpoczynający odtwarzanie w kolejnym układzie w łańcuchu. Jeśli system używa podczas odtwarzania ciągłego sygnału CE, wyprowadzenie OVF przejdzie do stanu niskiego przy przepełnieniu i w nim pozostanie. Nie zostanie wysłany impuls o niskim poziomie.

Uwaga: Na wyjściach EOM układów serii ISD2500 nie są generowane impulsy po wystąpieniu stanu przepełnienia. Odtwarzany komunikat może kończyć się ustawionym bitem EOM lub może trwać do wystąpienia stanu przepełnienia. Jeśli projektant potrzebuje prostego układu logicznego do wskazania, że komunikat się zakończył, niezbędne jest zsumowanie (suma logiczna OR) wyjść EOM i OVF. Ponieważ oba są aktywowane poziomami niskimi, odpowiednia będzie dwuwejściowa bramka AND.

Rozmieszczenie wyprowadzeńTryby pracy

Tryb pracy z przyciskami (ang. Push-Button Mode)
W układach serii ISD2500 występuje dodatkowy tryb pracy niedostępny w układach serii ISD1000A. Jest to tzw. tryb pracy z przyciskami (wybierany bitem adresowym M6-k.7), który jest stosowany w bardzo prostych aplikacjach o minimalnej liczbie elementów. Po wybraniu tego trybu trzy wyprowadzenia zmieniają funkcje. Wyprowadzenie 23, CE staje się wejściem START/PAUSE i jest aktywowane impulsem o niskim poziomie. Wyprowadzenie 24 staje się wejściem STOP/RESET aktywowanym impulsem o wysokim poziomie. Wyprowadzenie 25 EOM staje się wyjściem RUN wskazującym (stanem wysokim) działanie układu.

Wejście START/PAUSE jest używane do uruchamiania układu zarówno w trybie odtwarzania, jak i zapisu, odpowiednio do stanu na k.27. Podanie impulsu o niskim poziomie rozpoczyna operację, która będzie kontynuowana do czasu osiągnięcia końca pamięci układu, znacznika EOM (w trybie odtwarzania), impulsu o wysokim poziomie na wejściu STOP/RESET, lub kolejnego impulsu na wyprowadzeniu START/PAUSE.

W trybie zapisu, poczynając od adresu 0, można zapisać serię komunikatów naciskając wielokrotnie przycisk START/PAUSE. Każde nieparzyste naciśnięcie przycisku rozpoczyna następny komunikat. Każde parzyste naciśnięcie kończy nagrywanie bieżącego komunikatu. Następny komunikat jest więc zapisywany na początku następnego rzędu adresowego po ponownym naciśnięciu przycisku. Jeśli nie jest wymagany następny komunikat lub osiągnięto koniec pamięci, naciśnięcie przycisku STOP/RESET zakończy każdy zapis, spowoduje zapisanie znacznika EOM i ustawienie licznika adresów na 0.

W trybie odtwarzania, każde kolejne naciśnięcie przycisku START/PAUSE rozpoczyna odtworzenie kolejnego komunikatu. Zakończy go zaś napotkanie znacznika EOM i układ będzie czekał na następne polecenie.

W trybie z przyciskami wyprowadzenie 25, EOM, staje się wyjściem RUM. Poziom wysoki na tym wyjściu wskazuje, ze jest wykonywana operacja zapisu lub odtwarzania. Wyjście jest przeznaczone do sterowania diodą LED o małym poborze prądu wskazującą, czy ostatnie naciśnięcie przycisku START/PAUSE rozpoczęło, czy przerwało operację (zapisu lub odczytu).

Istotną cechą trybu z przyciskami jest to, że przy końcu każdej operacji układy ISD2500 automatycznie przechodzą do trybu uśpienia, bez utraty wartości wskaźnika początku komunikatu (ang. Message Start Pointer). Oznacza to, ze następna operacja rozpocznie się we właściwym miejscu. Nie jest to wyzerowanie układu przez automatyczne przejście do trybu uśpienia, jakie występuje w układach ISD1000A po wprowadzeniu układu w tryb uśpienia przy pomocy wyprowadzenia PD.

Mieszanie trybów pracy
Niektóre bity trybów pracy mogą być ustawione jednocześnie, dając w ten sposób maksymalną elastyczność w używaniu układów ISD. Niektóre tryby nie odnoszą się do operacji zapisu i niektóre kombinacje bitów są właściwie bezużyteczne. Na przykład, bitu A0 - "szybko naprzód" (ang. Fast Forward) nie można używać razem z bitem A5 - CE aktywowane poziomem (ang. CE Level Activation). W większości przypadków zdrowy rozsądek pokazuje, jak będzie działać kombinacja bitów. W przypadku wątpliwości należy sprawdzić w danych katalogowych lub wypróbować ich działanie.

Aplikacje

3-minutowa kaskada z układami ISD2560

Układ na rys. poniżej przedstawia sposób kaskadowania układów ISD2560 w celu uzyskania czasu nagrania do 3 minut.

schemat ideowyschemat ideowy

Dla zwiększenia pojemności pamięci systemu, układy serii ISD2500 mogą być w prosty sposób kaskadowane. W poniższym paragrafie omówiono dwa sposoby kaskadowania. Metoda pierwsza polega na połączeniu kaskadowym trzech układów w trybie, w którym kolejne komunikaty mogą być zapisywane sekwencyjnie od początku pamięci. Komunikat może przekraczać granicę dwóch układów. Przejście pomiędzy układami będzie niezauważalne dla użytkownika. Wskazywanie komunikatów (tryb pracy A0 - szybko naprzód) może być używane do szybkiego odszukania i odtworzenia dowolnego zapisanego komunikatu. Nie jest wymagana znajomość dokładnego adresu położenia każdego komunikatu. Znany musi być tylko numer kolejny komunikatu.

Metoda druga pokazuje, jak w dowolnym punkcie przestrzeni adresowej trzech układów można bezpośrednio adresować i zapisywać lub odtwarzać komunikaty. Komunikat może być zapisany lub odtworzony poprzez granicę dwóch układów. Przejście pomiędzy układami będzie ponownie niezauważalne dla użytkownika.

W dwóch przedstawionych przykładach połączenie kaskadowe trzech układów ISD2560 daje w rezultacie całkowity czas nagrania wynoszący 3 minuty. Dla uzyskania czasów nagrania wynoszących 2 minuty 15 sekund, 3 minuty 45 sekund lub 4 minuty 30 sekund należy użyć, odpowiednio układów ISD2545, ISD2575 lub ISD2590. W każdym z przykładów, pierwszy z serii układów ISD2560 (U1), zawiera przed wzmacniacz mikrofonowy i wyjście głośnikowe całego systemu. Wszystko to jest dodatkiem do pierwszych 60 sekund pamięci analogowej. Pozostałe układy służą tylko jako elementy pamięciowe. Wyprowadzenie ANA OUT (wyjście przed wzmacniacza mikrofonowego) układu U1 jest połączone przy pomocy kondensatorów sprzęgających z wejściem ANA IN każdego z trzech układów w kaskadzie. Dodatkowo, SP+ układu U3 podane jest z powrotem do wejścia AUX układu U2, a SP+ układu U2 do wejścia AUX układu U1. W ten sposób wejścia ANA IN są połączone równolegle z wyjściem przed wzmacniacza mikrofonowego układu U1, podczas gdy wyjścia głośnikowe połączone są łańcuchowo (ang. daisy cham) ze wzmacniaczem głośnikowym U1.
Komentarze
#1 | Woodlenks788 dnia 06.02.2019 10:46:47
[url=https://www.nikeshoesclearance.us.com/leather-prestos_9640.html]Leather prestos[/url]
[url=https://www.adidasyeezysneakers.us.com/buy-yeezy-shoes_14732.html]Buy Yeezy shoes[/url]
[url=https://www.cheapshoesoutletonlines.com/4th-of-july-af1-2019_5327.html]4th of july af1 2019[/url]
[url=https://www.adidasstoreonline.us.com/adidas-online-usa_11309.html]Adidas online usa[/url]
[url=https://www.yeezyshoesadidas.us.com/yeezy-boost-350-boost_20080.html]Yeezy Boost 350 Boost[/url]
[url=https://www.nikeshoess.us.org/nike-flex-rn-womens-2019_8725.html]Nike flex rn womens 2019[/url]
[url=https://www.newshoes2019.us/back-to-the-future-nike-sneakers_10208.html]Back to the future Nike sneakers[/url]
[url=https://www.cheapshoesoutletonlines.com/nike-flex-2019-run-review_5338.html]Nike flex 2019 run review[/url]
[url=https://www.new-nikeshoes.us.com/vapormax-97-beige_11444.html]Vapormax 97 beige[/url]
[url=https://www.nikeshoesclearance.us.com/womens-nike-pegasus-34_8626.html]Womens Nike pegasus 34[/url]
[url=https://www.shoesclearancesale.org/adidas-crazy-2_13045.html]Adidas crazy 2[/url]
[url=https://www.ultraboost.org.uk/adidas-ultra-boost-2019_23124.html]Adidas Ultra Boost 2019[/url]
[url=https://www.maxshoes.org.uk/air-max-90-womens-black_18058.html]Air Max 90 womens black[/url]
[url=https://www.sneakerswebsite.us/red-suede-air-force-1-low_14706.html]Red suede Air Force 1 low[/url]
[url=https://www.christianlouboutinshoessaleoutlet.us/louboutin-combat-boots_3267.html]Louboutin combat boots[/url]
[url=https://www.nikeoutletsstore.us.com/nike-jordan-shoes_3430.html]Nike Jordan shoes[/url]
[url=https://www.nike-stores.us.org/red-air-max_1051.html]Red Air Max[/url]
[url=https://www.newadidasshoes.us.com/adidas-stan-smith-blue-suede_16779.html]Adidas Stan Smith blue suede[/url]
[url=https://www.goyardshop.us.com/e-goyard-purse_6309.html]E Goyard purse[/url]
[url=https://www.nike-outletstoreonlineshopping.us.com/nike-air-sneakers_8199.html]Nike air sneakers[/url]
[url=https://www.factorystoreonline.org/kaws-nike-2019_6545.html]Kaws Nike 2019[/url]
[url=https://www.adidass.us.com/adidas-boots-2019_11256.html]Adidas boots 2019[/url]
[url=https://www.newadidasshoes.us.com/adidas-ace-leather_16716.html]Adidas ace leather[/url]
[url=https://www.sneakersuk.org.uk/yeezy-700-waverunner_10986.html]Yeezy 700 waverunner[/url]
[url=https://www.nikesneakersonline.us.com/nike-lebron-boys_1503.html]Nike Lebron boys[/url]
[url=https://www.trainersoutlet.org.uk/adidas-purechaos_12043.html]Adidas purechaos[/url]
[url=https://www.charmsbracelet.co.uk/pandora-disney-earrings_22520.html]Pandora disney earrings[/url]
[url=https://www.nmdxr1.us.com/navy-nmd_14333.html]Navy NMD[/url]
[url=https://www.asics-running.us.com/asics-nimbus-20_1539.html]Asics nimbus 20[/url]
[url=https://www.pandorashop.ca/pandora-rings_13157.html]Pandora Rings[/url]
[url=https://www.asicss.us.org/asics-gel-tech-walker-neo-4-mens_15220.html]Asics gel tech walker neo 4 mens[/url]
[url=https://www.nike-runningshoes.us.com/nike-free-run-womens-2019_6355.html]Nike free run womens 2019[/url]
[url=https://www.pandorajewelryblackfriday.us.com/pandora-jewelry-coupons_194.html]Pandora jewelry coupons[/url]
[url=https://www.max97.co.uk/nike-95's_12672.html]Nike 95's[/url]
[url=https://www.adidassuperstar-shoes.us.com/adidas-superstar-black-and-white_192.html]Adidas Superstar black and white[/url]
[url=https://www.nikesneakerssale.us.com/yellow-and-black-uptempo_10191.html]Yellow and black uptempo[/url]
[url=https://www.pandoracanadajewelrycharms.ca/pandora-pre-autumn-2019_25897.html]Pandora pre autumn 2019[/url]
[url=https://www.adidasstoreonline.us.com/adidas-beach-shoes_11864.html]Adidas beach shoes[/url]
[url=https://www.nike-runningshoes.us.com/nike-air-adjust-force_6325.html]Nike air adjust force[/url]
[url=https://www.nikestorefactory.us.com/nike-air-max-95-2018_10702.html]Nike Air Max 95 2018[/url]
[url=https://www.adidass.us.com/adidas-dragon_10820.html]Adidas dragon[/url]
[url=https://www.superstarstrainers.org.uk/adidas-superstar-shoes-mens_25162.html]Adidas Superstar shoes mens[/url]
[url=https://www.adidasoutletshoes.us.org/adidas-mens-superstar_10756.html]Adidas mens Superstar[/url]
[url=https://www.shoesasics.us.com/asics-kayano-mens_19928.html]Asics kayano mens[/url]
[url=https://www.adidasshoessale.us.com/adidas-smith_2625.html]Adidas smith[/url]
[url=https://www.pandora-store.us.com/how-to-tell-if-a-pandora-bracelet-is-real_3387.html]How to tell if a Pandora bracelet is real[/url]
[url=https://www.nikesneakersonline.us.com/nike-air-jordan-i-boys_1363.html]Nike Air Jordan i boys[/url]
[url=https://www.pandoracharmscz.us.com/pandora-disney-world_1060.html]Pandora disney world[/url]
[url=https://www.asics-running.us.com/asics-gel-black_1848.html]Asics gel black[/url]
[url=https://www.nikeoutletstoreonlines.us.com/nike-air-max-1s_4704.html]Nike Air Max 1s[/url]
[url=https://www.nikeoutletstoreclearance.us.com/nike-air-max-2019-womens_1073.html]Nike Air Max 2019 womens[/url]
[url=https://www.airmaxshoes2019.us/nike-flex-2019-rn_2226.html]Nike flex 2019 rn[/url]
[url=https://www.outletstoreonlineshopping.us/nike-presto-2019_11650.html]Nike presto 2019[/url]
[url=https://www.offwhiteshoess.us/nike-off-white-grey_16048.html]Nike Off White grey[/url]
[url=https://www.newnikeshoes.us.org/nike-free-rn-commuter-2019_3568.html]Nike free rn commuter 2019[/url]
[url=https://www.pandorasjewelryoutlet.us.com/pandora-ring-sizes_599.html]Pandora ring sizes[/url]
[url=https://www.adidassuperstar-shoes.us.com/adidas-superstar-shoes-mens_304.html]Adidas Superstar shoes mens[/url]
[url=https://www.redbottomshoes-forwomen.us/christian-louboutin-store-nyc_4434.html]Christian Louboutin store nyc[/url]
[url=https://www.nmds.org.uk/adidas-nmd-japan_12011.html]Adidas NMD japan[/url]
[url=https://www.ultra-boostadidas.us.com/mens-ultra-boost-triple-black_21691.html]Mens Ultra Boost triple black[/url]
[url=https://www.nikeshoes2019.us.com/pink-nikes_1780.html]Pink Nikes[/url]
[url=https://www.shoesoutletuk.org.uk/nike-turf_5828.html]Nike turf[/url]
[url=https://www.adidasoutletonlinestore.us.com/adidas-nmd-mens_5049.html]Adidas NMD mens[/url]
[url=https://www.newnikeshoes.us.org/nike-statue_2926.html]Nike statue[/url]
[url=https://www.clearanceoutlet-uk.co.uk/nike-thea-womens-white_6018.html]Nike thea womens white[/url]
[url=https://www.outletonlinestore.org.uk/nike-classic-cortez-2019_4125.html]Nike classic cortez 2019[/url]
[url=https://www.uktrainers.org.uk/nike-free-rn-flyknit-2017_8604.html]Nike free rn Flyknit 2017[/url]
[url=https://www.pandoraoutletscharms.us.com/pandora-leaf-ring_821.html]Pandora leaf ring[/url]
[url=https://www.adidassuperstars.us.org/adidas-superstar-shoes-white_2307.html]Adidas Superstar shoes white[/url]
[url=https://www.nikeoutletstores.us.org/big-5-nike-shoes_7708.html]Big 5 Nike shoes[/url]
[url=https://www.nikefactorystoreonline.us.com/all-black-nike-shoes_4260.html]All black Nike shoes[/url]
[url=https://www.adidasoutletonlinestore.us.com/pink-and-black-adidas_4602.html]Pink and black Adidas[/url]
[url=https://www.nikeoutletstoreclearance.us.com/boys-nike-shoes_971.html]Boys Nike shoes[/url]
[url=https://www.uknewmall.co.uk/adidas-trainer_12796.html]Adidas trainer[/url]
[url=https://www.jewelrycharmsbracelet.org.uk/pandora-16-charm_16938.html]Pandora 16 charm[/url]
[url=https://www.goyardshop.us.com/goyard-accessories_6146.html]Goyard accessories[/url]
[url=https://www.bestbasketballshoes.org/lsu-nike-shoes-2019_11768.html]Lsu Nike shoes 2019[/url]
[url=https://www.adidasshoescheap.us.org/harden-adidas-deal_13977.html]Harden Adidas deal[/url]
[url=https://www.adidasoutletfactory.com.co/white-adidas-shoes-high-tops_9444.html]White Adidas shoes high tops[/url]
[url=https://www.shoesoutletuk.org.uk/all-black-huaraches-mens_4089.html]All black Huaraches mens[/url]
[url=https://www.redbottomshoes-forwomen.us/louboutin-los-angeles_4031.html]Louboutin los angeles[/url]
[url=https://www.jewelrycharms.org.uk/pandora-friendship-bracelet_15682.html]Pandora friendship bracelet[/url]
[url=https://www.uknewmall.co.uk/ultra-boost-uncaged_12973.html]Ultra Boost uncaged[/url]
[url=https://www.adidasshoessale.us.com/adidas-baby_2572.html]Adidas baby[/url]
[url=https://www.yeezy-trainers.org.uk/yeezy-size-8_12239.html]Yeezy size 8[/url]
[url=https://www.nikebasketball-shoes.us.com/nike-presto-green_5082.html]Nike presto green[/url]
[url=https://www.uktrainers.org.uk/wotherspoon-air-max_9789.html]Wotherspoon Air Max[/url]
[url=https://www.pandorasjewelryoutlet.us.com/pandora-heart-ring_500.html]Pandora heart ring[/url]
[url=https://www.nikeshoess.us.org/nike-react-hyperdunk-2019-low-lmtd-review_7795.html]Nike react hyperdunk 2019 low lmtd review[/url]
[url=https://www.shoesstore.org.uk/nike-spurs_4899.html]Nike spurs[/url]
[url=https://www.nmdshoes.org.uk/2019-human-race-nmd_19259.html]2019 human race NMD[/url]
[url=https://www.nike-stores.us.org/toddler-nikes_1054.html]Toddler Nikes[/url]
[url=https://www.sneakersstore.us/adidas-noel-gallagher_17165.html]Adidas noel gallagher[/url]
[url=https://www.pandorabracelet-charms.us.com/pandora-friendship-charm_777.html]Pandora friendship charm[/url]
[url=https://www.offwhitenike.us.com/off-white-af1_20556.html]Off White af1[/url]
[url=https://www.asicsrunning-shoes.us.org/asics-gel-nimbus-19_2870.html]Asics gel nimbus 19[/url]
[url=https://www.pandorasrings.us.com/jared-pandora-charms_1625.html]Jared Pandora charms[/url]
[url=https://www.yeezy-boost350v2.us.org/kanye-west-yeezys_25611.html]Kanye West Yeezys[/url]
[url=https://www.maxtrainers.org.uk/cheap-mens-nike-air-max_22178.html]Cheap mens Nike Air Max[/url]
[url=https://www.runningshoesformenwomen.us/nike-zoom-live-ii_9822.html]Nike zoom live ii[/url]
[url=https://www.ultra-boostadidas.us.com/adidas-ultra-boost-for-boys_21318.html]Adidas Ultra Boost for boys[/url]
[url=https://www.yeezyboosts.org.uk/yeezy-beluga-20_11414.html]Yeezy beluga 2.0[/url]
[url=https://www.jewelrycharmsbracelet.org.uk/pandora-ireland_16928.html]Pandora ireland[/url]
[url=https://www.christianlouboutinshoessaleoutlet.us/white-christian-louboutin_3843.html]White Christian Louboutin[/url]
[url=https://www.yeezy-boost350v2.us.org/ez-sneakers-kanye-west_25836.html]Ez sneakers Kanye West[/url]
[url=https://www.nike-clearance.us.com/nike-metcon_1531.html]Nike metcon[/url]
[url=https://www.nikeshoesoutletstore.us.com/vapormax-2017_13094.html]Vapormax 2017[/url]
[url=https://www.newtrainers.org.uk/mens-adidas-superstar-trainers_24285.html]Mens Adidas Superstar trainers[/url]
[url=https://www.nikeshoes2019.us.com/boys-nike-slides_1836.html]Boys Nike slides[/url]
[url=https://www.pandora-charmsoutlet.us.com/pandora-anklet_697.html]Pandora anklet[/url]
[url=https://www.nmds.org.uk/adidas-nmd-r1-primeknit-japan-triple-black_11710.html]Adidas NMD r1 primeknit japan triple black[/url]
[url=https://www.nikeoutletstoreonlines.us.com/grey-camo-air-force-1_4449.html]Grey camo Air Force 1[/url]
[url=https://www.sneakerswebsite.us/nike-factory-on-87th_14984.html]Nike factory on 87th[/url]
[url=https://www.jewelrycharms.org.uk/pandora-anklet_15528.html]Pandora anklet[/url]
[url=https://www.yeezy-trainers.org.uk/yeezy-boost-release-2019_12928.html]Yeezy Boost release 2019[/url]
[url=https://www.shoesclearancesale.org/new-arrival-adidas-shoes_13121.html]New arrival Adidas shoes[/url]
[url=https://www.nike-outletstoreonlineshopping.us.com/men's-air-zoom-pegasus-33_6945.html]Men's air zoom pegasus 33[/url]
[url=https://www.nikeshoesoutletstore.us.com/nike-air-max-big-kids_13080.html]Nike Air Max big kids[/url]
[url=https://www.new-nikeshoes.us.com/nike-air-max-1-parra_10466.html]Nike Air Max 1 parra[/url]
[url=https://www.charmspandora.us.org/pandora-for-men_254.html]Pandora for men[/url]
[url=https://www.charmspandora.us.org/pandora-disney-world_92.html]Pandora disney world[/url]
[url=https://www.shoesformenwomen.co.uk/vapormax-plus-grey_6424.html]Vapormax plus grey[/url]
[url=https://www.newshoes2019.com/black-and-purple-air-max-2019_10439.html]Black and purple Air Max 2019[/url]
[url=https://www.shoesformenwomen.co.uk/kevin-love-shoes-nike-2019_5019.html]Kevin love shoes Nike 2019[/url]
[url=https://www.pandorajewelryblackfriday.us.com/custom-pandora-charms_152.html]Custom Pandora charms[/url]
[url=https://www.ultraboost.org.uk/mens-ultra-boost-uncaged_23095.html]Mens Ultra Boost uncaged[/url]
[url=https://www.offwhiteshoess.us/off-white-korea_16051.html]Off White korea[/url]
[url=https://www.newtrainerssale.org.uk/air-max-97-size-10_2555.html]Air Max 97 size 10[/url]
[url=https://www.nikeoutletsstore.us.com/nike-monarch_3539.html]Nike monarch[/url]
[url=https://www.trainersoutletuk.co.uk/adidas-superstar-holographic_15969.html]Adidas Superstar holographic[/url]
[url=https://www.outletonlinestore.org.uk/nike-new-product-development-2019_2885.html]Nike new product development 2019[/url]
[url=https://www.outletstoreonlineshopping.com/nike-sneakers-2019-for-men_13341.html]Nike sneakers 2019 for men[/url]
[url=https://www.newjewelry.org.uk/pandora-paris_11928.html]Pandora paris[/url]
[url=https://www.nikefactory-outlet.us.org/air-max-95-nike_4354.html]Air Max 95 Nike[/url]
[url=https://www.redbottomslouboutinshoes.us/christian-louboutin-shoes-sale_5307.html]Christian Louboutin shoes sale[/url]
[url=https://www.nmdshoes.org.uk/adidas-neighborhood-nmd_19210.html]Adidas neighborhood NMD[/url]
[url=https://www.nikebasketball-shoes.us.com/women's-nike-air-force-1-low-casual-shoes_4725.html]Women's Nike Air Force 1 low casual shoes[/url]
[url=https://www.max97.org.uk/airmax-2017_12577.html]Airmax 2017[/url]
[url=https://www.newjewelry.org.uk/pandora-outlet-store_12675.html]Pandora outlet store[/url]
[url=https://www.asics-running-shoes.us.com/asics-footwear_15513.html]Asics footwear[/url]
[url=https://www.yeezyboosts.org.uk/yeezy-boost-350-release-2019_11359.html]Yeezy Boost 350 release 2019[/url]
[url=https://www.nikeshoesclearance.us.com/air-max-90-summer-sea_9338.html]Air Max 90 summer sea[/url]
[url=https://www.outletstoreonlineshopping.us/nike-flex-experience-6-women's-running-shoes_11309.html]Nike flex experience 6 women's running shoes[/url]
[url=https://www.yeezyshoesadidas.us.com/authentic-yeezy-boost-350-v2_19843.html]Authentic Yeezy Boost 350 v2[/url]
[url=https://www.nikeshoesclearance.us.com/boys-black-nike_9479.html]Boys black Nike[/url]
[url=https://www.nikeoutletstoreonline-shopping.us.com/white-air-forces_2896.html]White Air Forces[/url]
[url=https://www.pandorabracelet-charms.us.com/pandora-near-me_444.html]Pandora near me[/url]
[url=https://www.pandoracanadajewelrycharms.ca/pandora-charms_26206.html]Pandora Charms[/url]
[url=https://www.nike-clearance.us.com/nike-stefan-janoski-max_1543.html]Nike stefan janoski max[/url]
[url=https://www.newshoes2019.us/lebron-15-fruity-pebbles-black_10260.html]Lebron 15 fruity pebbles black[/url]
[url=https://www.sneakersuk.org.uk/ultra-boost-mid_11548.html]Ultra Boost mid[/url]
[url=https://www.jordansshoes.org.uk/air-jordan-12-retro_21185.html]Air Jordan 12 retro[/url]
[url=https://www.adidas-sneakers.us.org/adidas-3d-shoes_11936.html]Adidas 3d shoes[/url]
[url=https://www.nikestorefactory.us.com/nike-air-zoom-tennis-shoes_9856.html]Nike air zoom tennis shoes[/url]
[url=https://www.jordan11s.org.uk/jordan-3-black_26625.html]Jordan 3 black[/url]
[url=https://www.nmdxr1.us.com/black-and-pink-nmds_14154.html]Black and pink NMDS[/url]
[url=https://www.asicsrunning-shoes.us.org/asics-black-sneakers_2401.html]Asics black sneakers[/url]
[url=https://www.newtrainersuk.co.uk/nike-flyknit-womens_2788.html]Nike flyknit womens[/url]
[url=https://www.factorystoreonline.org/nike-men's-free-rn-cmtr-2019-running-shoe_6851.html]Nike men's free rn cmtr 2019 running shoe[/url]
[url=https://www.nikesneakerssale.us.com/lebron-size-12_9545.html]Lebron size 12[/url]
[url=https://www.trainerssale.org.uk/frozen-yellow-yeezy_18144.html]Frozen yellow Yeezy[/url]
[url=https://www.nikeoutletstores.us.org/nike-roshe-2-flyknit_6393.html]Nike roshe 2 flyknit[/url]
[url=https://www.sneakersstore.us/adidas-advantage-women's-sneakers_17689.html]Adidas advantage women's sneakers[/url]
[url=https://www.nikeoutletonline-store.us.com/nike-presto-women_823.html]Nike presto women[/url]
[url=https://www.maxtrainers.org.uk/air-max-presto_21503.html]Air Max presto[/url]
[url=https://www.shoesasics.us.com/asics-gel-nimbus-17_20125.html]Asics gel nimbus 17[/url]
[url=https://www.adidas-sneakers.us.org/adidas-men-size-chart_12116.html]Adidas men size chart[/url]
[url=https://www.pandora-officialsite.us.com/pandora-pumpkin-charm_382.html]Pandora pumpkin charm[/url]
[url=https://www.pandora-charmsoutlet.us.com/cheap-pandora-bracelets_702.html]Cheap Pandora bracelets[/url]
[url=https://www.superstarstrainers.org.uk/adidas-superstar-black-size-6_25122.html]Adidas Superstar black size 6[/url]
[url=https://www.adidasshoescheap.us.org/adidas-galaxy-3_13989.html]Adidas galaxy 3[/url]
[url=https://www.jordan11s.org.uk/michael-jordan's_27175.html]Michael Jordan's[/url]
[url=https://www.maxshoes.org.uk/air-max-95-red_17498.html]Air Max 95 red[/url]
[url=https://www.asicss.us.org/asics-slip-resistant-shoes_15249.html]Asics slip resistant shoes[/url]
[url=https://www.pandorashop.ca/pandora-disney_13128.html]Pandora disney[/url]
[url=https://www.trainersoutlet.org.uk/adidas-shoes-for-men_11591.html]Adidas shoes for men[/url]
[url=https://www.adidasoriginalsshoes.us.com/adidas-busenitz-red_16294.html]Adidas busenitz red[/url]
[url=https://www.nikefactorystoreonline.us.com/nike-kids-slide-sandals_4268.html]Nike kids slide sandals[/url]
[url=https://www.nikeoutletstoreonline-shopping.us.com/black-air-max_2589.html]Black Air Max[/url]
[url=https://www.adidasoutletfactory.com.co/adidas-adilette-women's_9828.html]Adidas adilette women's[/url]
[url=https://www.pandora-store.us.com/pandora-october-charm_3507.html]Pandora october charm[/url]
[url=https://www.bestbasketballshoes.org/nike-air-max-98-plus_11503.html]Nike Air Max 98 plus[/url]
[url=https://www.nikeshoes2019.us.com/nike-react-element-87_2191.html]Nike react element 87[/url]
[url=https://www.trainerssale.org.uk/adidas-walking-boots_18453.html]Adidas walking boots[/url]
[url=https://www.max97.co.uk/air-max-may-2019_13571.html]Air Max may 2019[/url]
[url=https://www.newtrainers.org.uk/adidas-trimm-star-purple_24648.html]Adidas trimm star purple[/url]
[url=https://www.max97.org.uk/nike-air-max-1-grey_12289.html]Nike Air Max 1 grey[/url]
[url=https://www.nikeshoes2019.us.com/air-max-97-plus_1996.html]Air Max 97 plus[/url]
[url=https://www.redbottomslouboutinshoes.us/christian-louboutin-outlet_5719.html]Christian Louboutin outlet[/url]
[url=https://www.adidasoriginalsshoes.us.com/adidas-torsion-zx-flux_16070.html]Adidas torsion zx flux[/url]
[url=https://www.newtrainerssale.org.uk/air-max-90-mid_2256.html]Air Max 90 mid[/url]
[url=https://www.nmd-shoes.us/nmd-pk-white_18880.html]NMD pk white[/url]
[url=https://www.newtrainersuk.co.uk/nike-free-run-flyknit-mens_2389.html]Nike free run flyknit mens[/url]
[url=https://www.pandora-officialsite.us.com/pandora-j-charm_668.html]Pandora j charm[/url]
[url=https://www.pandoracharmscz.us.com/pandora-code_1187.html]Pandora code[/url]
[url=https://www.adidasoutletshoes.us.org/adidas-shoes-size-15_10636.html]Adidas shoes size 15[/url]
[url=https://www.jordansshoes.org.uk/jordan-12-grey_20851.html]Jordan 12 grey[/url]
[url=https://www.charmsbracelet.co.uk/pandora-aries-charm_23043.html]Pandora aries charm[/url]
[url=https://www.clearanceoutlet-uk.co.uk/nike-velcro_6898.html]Nike velcro[/url]
[url=https://www.runningshoesformenwomen.us/www-nike_9806.html]Www Nike[/url]
[url=https://www.newshoes2019.com/high-top-nikes-2019_9950.html]High top Nikes 2019[/url]
[url=https://www.adidasyeezysneakers.us.com/real-yeezys-for-kids_14715.html]Real Yeezys for kids[/url]
[url=https://www.pandorasrings.us.com/pandora-bracelet-coupons_1782.html]Pandora bracelet coupons[/url]
[url=https://www.airmaxshoes2019.us/rack-room-shoes-nike_1787.html]Rack room shoes Nike[/url]
[url=https://www.menwomenshoes.us/blue-nike-shox_7516.html]Blue Nike shox[/url]
[url=https://www.asics-running-shoes.us.com/asics-vegan_15352.html]Asics vegan[/url]
[url=https://www.nmd-shoes.us/adidas-nmd-x_18842.html]Adidas NMD x[/url]
[url=https://www.adidassuperstars.us.org/superstar-sneakers_2385.html]Superstar sneakers[/url]
[url=https://www.nikeoutletonline-store.us.com/orange-air-forces_1445.html]Orange Air Forces[/url]
[url=https://www.pandoraoutletscharms.us.com/pandora-dragonfly_388.html]Pandora dragonfly[/url]
[url=https://www.nikefactory-outlet.us.org/nike-vapormax-10_4699.html]Nike Vapormax 1.0[/url]
[url=https://www.menwomenshoes.us/toddler-nike-presto_7500.html]Toddler Nike presto[/url]
[url=https://www.outletstoreonlineshopping.com/2019-all-black-nike-air-max_12942.html]2019 all black Nike Air Max[/url]
[url=https://www.shoesstore.org.uk/trendy-nike-sneakers-2019_4254.html]Trendy Nike sneakers 2019[/url]
[url=https://www.trainersoutletuk.co.uk/adidas-daily-team-suede-trainers_15786.html]Adidas daily team suede trainers[/url]
[url=https://www.offwhitenike.us.com/off-white-converse-kids_21020.html]Off White Converse kids[/url]
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartośœć strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproœś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

15 Jan : 08:38
Smutny ... Wzajemnie, i również Życzę powodzenia w tym roku w życiu prywatnym/zawodowy
m, dużo Zdrowia!

15 Jan : 08:38
Witam tych, którzy jeszcze tutaj pozostali, choć od pewnego czasu obserwuję to aż mnie zabolało, że forum się tak osunęło. Szok Bardzo szkoda mi go, co za id*oci się rejestrują że to zniszczone niemal

02 Jan : 20:04
I tym optymistycznym akcentem, życzę udanych projektów i najlepszego w Nowym Roku. Oczko

01 Jan : 20:45
Oczywośie nie żywie do Ciebie pretensji a wręcz podziwiam że sam zostałeś tak długo. pozdrawiam.

01 Jan : 20:44
romek_xx wiem obserwuję regularnie forum i widziałem twoje walki i że ostałeś się chyba sam wśród moderacji, po prostu przykro mi iż forum z którym wkraczałem w świat elektroniki zaginie ;( Oczywiśc

26 Dec : 21:45
R3miX: cd:...Poszukaj jak nie wiesz gdzie i nie masz jak ich znaleźć. Ja jak mam za frajer szukać? wolę głupoli na YT oglądać. Czasem bywało że usunąłem SB a jutro było to samo. Bez sensu walka

26 Dec : 21:44
R3miX: Chcesz poświęcić 2-4 godz. dziennie za free na czyszczenie spamu? Ja nie mam żadnej pomocy, taki liyijing46 ma 159, jkelley3 -95, scott154 -157. I wielu innych czasem ponad 1000 postów na forum

17 Dec : 22:03
straszne na polskim forum żeby przeczytać trzeba używać translatora i te tematy ?

12 Dec : 21:26
Nikt ostatnio nie moderuje i bałagan się robi ;(

12 Dec : 19:06
co się dzieje z eresem ?

Copyright ERES S.I. & " Sendela Design a33; 2003-2018 - "Elektronika Radiotechnika Elementy Schematy"
Reprodukcja bez zezwolenia zabroniona.
Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe przy wykorzystaniu zawartych w nim informacji.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. website monitoring services